niedziela, 25 września 2022r.

Co może jeść pies? Jakich produktów nie należy podawać czworonogom?

unnamed file 6

Pies to zwierze, które wymaga dużo naszej uwagi. Decydując się na czworonoga musimy wiedzieć, jak należy się nim prawidłowo opiekować, aby zadbać o jego zdrowie i dobre samopoczucie. Jedyną z kwestii, na którą powinniśmy zwrócić szczególną uwagę jest karmienie psa. Co może jeść nasz pupil i jakich produktów nie powinniśmy mu podawać?

Czym należy karmić psa?

Jeśli zdecydowaliśmy się na psa, musimy zadbać o to, aby zwierzak czuł się w domu jak najlepiej. Chodzi tu nie tylko o wyposażenie, ale również to, co pies będzie jadł. Każda dieta powinna składać się z odpowiednio zbilansowanych posiłków, ponieważ wtedy nasz czworonożny przyjaciel będzie mógł cieszyć się zdrowiem.

Podstawowym składnikiem w przypadku psów jest mięso, które ma pozytywny wpływ na rozwój zwierzęcia. Jeżeli więc chcemy, aby dieta psa była bogata we wszystkie niezbędne składniki, warto wybrać puszki dla psa Dolina Noteci. Poza tym dosyć istotne są również warzywa, które także powinny znaleźć się w jadłospisie psa.

Oczywiście nie można zapomnieć także o karmie, która jest uwielbiana przez psy. Wszystkie pokarmy, które będziemy chcieli podać muszą być przygotowane w odpowiednich porcjach. Natomiast wielkość porcji zależy przede wszystkim od rasy i wielkości psa.

Czego nie powinien jeść pies?

Pies może zjeść wiele produktów nie tylko tych specjalnie przeznaczonych dla czworonogów, ale również te, które jedzą ludzie. Istnieją jednak pewne ograniczenia co do niektórych potraw. Bezwzględnie powinniśmy unikać podawania psom kości, pomimo tego, że są one przez nieuwielbiane.

Kości możemy zastąpić specjalnymi przekąskami, które wyglądają i smakują, jak prawdziwe. Dzięki temu sprawimy pupilowi przyjemność, a zarazem zadbamy o jego bezpieczeństwo. Oprócz tego warto unikać podawania ostrych dań, ponieważ mogą one uszkodzić przewód pokarmowy.

Każdy właściciel psa musi wiedzieć także, jakie warzywa i owoce może jeść zwierzak. Niestety nie wszystkie z nich są odpowiednie dla czworonogów, ponieważ mogą negatywnie wpłynąć na organizm zwierzęcia.

Produkty dobrej jakości – dlaczego warto wybierać?

W momencie, gdy chcemy odpowiednio zadbać o psa musimy wiedzieć, że jakość podawanego pokarmu ma ogromne znaczenie. Nie zawsze mamy czas przygotowywać samodzielnie posiłki dla psa, dlatego często kupujemy je w sklepach.

Jest to dobre rozwiązanie pod warunkiem, że żywność ta jest dobrej jakości. Odpowiedni skład i prawidłowo dobrane składniki odżywcze to podstawa w codziennym żywieniu psa. Aby wybrać dobre produkty, powinniśmy czytać etykiety, po których poznamy, czy są one odpowiednie.

Może spodobać Ci się również:

Ile kosztuje garnitur szyty na miarę?

Ile kosztuje garnitur szyty na miarę?

13 czerwca 2020

W życiu każdego mężczyzny przychodzi moment, w którym staję on przed zakupem odpowiedniego dla siebie garnituru. Może to być pierwszy w życiu bal wieczorowy, taki jak studniówka, lub też zbliżający…

Czytaj więcej