wtorek, 25 czerwca 2024r.

Co to jest Ink Jet? Zalety stosowania metody dekoracji szkła

unnamed file 10

Chcąc przygotować powierzchnię z unikalnymi motywami, można wykorzystać różnorodne metody zdobienia. Jedną z ciekawszych i bardziej popularnych ostatnio jest technika Ink Jet, która ułatwia stworzenie skomplikowanych wzorów. Dzięki niej możliwe jest ponadto naniesienie dekoracji na całej powierzchni, również trudno dostępnych elementach, takich jak szyjka czy denko. Na czym polega Ink Jet?

Nowoczesny druk na różnych powierzchniach szkła

Metoda Ink Jet zwykle porównywana jest do standardowego druku przeniesionego na wypukłe i wklęsłe powierzchnie naczyń. To nowoczesna forma zdobnicza, która udostępnia możliwość pracy z wykorzystaniem nieograniczonej palety barw i możliwości wzorniczych. Dzięki dostosowanemu komputerowemu sterowani można dokładnie przygotować projekt przygotowanego elementu i kontrolować proces jego wykonania.

Ink Jet druk wykorzystywany jest zarówno do wykonania dekoracji na prostych elementach szklanych, jak i wyrobach dekoracyjnych, naczyniach oraz innych produktów, których kształt jest bardziej nieregularny. Metoda doskonale sprawdza się również w połączeniu z innymi technikami, takimi jak metalizacja, druk cyfrowy lub matowienie.

Co można przygotować z wykorzystaniem metody?

Technologia jest na tyle powszechna, że często wykorzystuje się ją zarówno do produkcji butelek standardowych, jak i ekskluzywnych opakowań na drogie napoje alkoholowe czy perfumy. Technika jest stosunkowo tania, umożliwia zdobienie dużych partii wyrobów, jak również jest w pełni bezpieczna dla szkła.

Zdobienie Ink Jet ułatwia wykonanie skomplikowanych wzorów, do których nie wymaga się już zastosowania kilku technik i wyspecjalizowanego sprzętu. Dodatkowo nowoczesna metoda umożliwi uwypuklenie nadruków i stworzenie efektu trójwymiarowego na nanoszonych dekoracjach.

Czy jest to bezpieczny sposób zdobienia?

Przede wszystkim, metoda ink jet ma szereg zalet, które wyróżniają technikę spośród innych. Dzięki niej można przygotować kompozycje, zawierające nieograniczoną ilość barw i odcieni. W przeciwieństwie do sitodruku, przy którym możliwości kolorystyczne mogą być zawężone, Ink Jet nie stawia praktycznie żadnych ograniczeń.

Z wykorzystaniem techniki, można również wykonać elementy trójwymiarowe, które zostaną naniesione na szkło bez żadnych komplikacji. Warto dodać, że jest to metoda, która w żaden sposób nie wpływa na strukturę tworzywa, zdobiąc więc nią opakowania szklane nie trzeba się martwić o ich właściwości.

Może spodobać Ci się również:

nowoczesna obrbka cnc i maszyny

Nowoczesna obróbka CNC i maszyny

31 sierpnia 2020

Maszyny CNC bez wątpienia zrewolucjonizowały obróbkę metali. Sterowanie komputerowe znacznie skraca każdy etap tego procesu, a powstające elementy nie mają sobie równych jeśli chodzi o precyzję i idealne odwzorowanie każdego…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady