poniedziałek, 22 lipca 2024r.

Co zrobić żeby peruka wyglądała naturalnie?

co zrobi eby peruka wygldaa naturalnie

Jedną z największych zalet peruk naturalnych jest to, że możemy stylizować je praktycznie do woli. Aby robić to bez większych konsekwencji, powinnyśmy jednak poświęcać sporo uwagi na właściwą pielęgnację takiej peruki. Co zrobić, aby peruka wyglądała naturalnie? Podpowiadamy.

Codzienna pielęgnacja:

przede wszystkim nie wolno zapominać o najbardziej podstawowej pielęgnacji, czyli o myciu peruki. Warto to robić przynajmniej raz w tygodniu, jeżeli chodzimy w niej regularnie.

Jak poprawnie umyć perukę? Przede wszystkim należy umieścić ją na główce lub innym dedykowanym jej stojaku. Moczymy perukę niewielkim strumieniem letniej wody. Aby zapobiec uszkodzeniu struktury włosa, warto, aby strumień lał się ze stosunkowo niewielkiej odległości.

Następnie nakładamy niewielką ilość szamponu na czubek peruki i delikatnie go wmasowujemy. Zaczynamy od górnych partii włosów, na dolnych kończąc.

Kolejnym krokiem jest spłukanie szamponu. Ponownie używamy do tego letniej wody i niewielkiego strumienia, znajdującego się blisko peruki. Spłukujemy perukę tak długo aż pozbędziemy się z niej wszystkich pozostałości szamponu.

Ważna uwaga: pod żadnym pozorem nie wolno rozczesywać mokrej peruki! Zanim ją rozczeszemy, należy wysuszyć włosy chłodnym powietrzem suszarki lub pozostawić na główce aż do wyschnięcia.

Co jeszcze oprócz mycia?

Kolejnym ważnym krokiem, pomagającym zachować naturalny wygląd peruki jest nakładanie odżywek.

Do peruk szczególnie polecamy odżywki nawilżające włosy.

W przypadku odżywek, można to zrobić na dwa sposoby:

  1. Rozetrzyj odżywkę w dłoniach, a następnie delikatnie wetrzyj ją od nasady aż po końcówki.
  2. Przygotuj miskę z letnią wodą, do której dodasz odżywkę. Następnie włóż do niej perukę i wysusz włosy bez spłukiwania lub odstaw na główkę do wyschnięcia.

Jeżeli nie jesteś zwolenniczką odżywek do włosów, z powodzeniem możesz używać do tego masek regenerujących włosy.

Czego unikać?

Aby peruka jak najdłużej zachowała swój naturalny wygląd, postaraj się ograniczyć najbardziej inwazyjne zabiegi stylizacyjne, takie jak suszenie, kręcenie czy prostowanie.

Peruki są bardziej podatne na wysuszenie niż włosy na naszej głowie, dlatego pracowanie z nimi na wysokich temperaturach jest dla nich bardziej niebezpieczne. Zamiast tego pomyśl o innego rodzaju stylizacjach – na przykład fantazyjnych upięciach lub decyduj się na stylizację włosów w niższych temperaturach.

Obecnie są dostępne na rynku suszarki do włosów, które suszą chłodnym powietrzem. Choć trwa to dłużej, tego typu zabieg nie jest tak inwazyjny jak klasyczne suszenie.

Może spodobać Ci się również:

photo 1581873372796 635b67ca2008ixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Pizza neapolitańska – ile kcal zawiera?

1 sierpnia 2023

Dietetycy i trenerzy personalni alarmują, że osoby, które chcą utrzymać zdrową sylwetkę powinny do minimum ograniczyć dania typu fast-food. Niestety zalicza się do nich również pizzę, której smak dla wielu…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady