czwartek, 28 września 2023r.

Czym są strefy twardości w materacu?

czym s strefy twardoci w materacu

Choć kiedyś uważało się, że im twardszy materac, tym lepiej, to dziś doskonale wiemy, że rzeczywistość jest zupełnie inna. Nowoczesne materace cechują się zróżnicowanymi stopniami twardości, dzięki którym zapewniamy sobie znakomitą jakość snu, doskonałe samopoczucie i przede wszystkim zdrowie. Ich twardość powinna być dopasowana zarówno do naszej sylwetki, jak i wagi czy kondycji zdrowotnej. Podział na różnorodne strefy umożliwia ich lepsze dobranie do naszych preferencji i tym samym dokładniejsze podparcie dla całego ciała.

Na czym polegają różne strefy twardości w materacu?

Podczas wyboru materaca zauważasz, że bardzo często jest on podzielony na kilka różnorodnych stref twardości? To niezwykle korzystne udoskonalenie, na które warto się skusić, by pozwolić całemu swojemu ciału na wypoczynek i odprężenie niezależnie od przyjmowanej pozycji podczas snu. Strefy twardości to duże ulepszenie. Konstrukcja materaca jest podzielona na kilka poziomych odcinków, z czego każdy cechuje się inną wypornością. Pozwala to na odpowiednie podtrzymanie każdej partii ciała i umożliwienie mięśniom oraz kościom regeneracji.

Eksperci zajmujący się materacami dostrzegli dużą potrzebę takiego podziału na strefy twardości. W końcu innego podparcia wymaga głowa – delikatna i lekka, a innego ciężkie nogi – zdecydowanie solidniejszego. Podaruj sobie jak najlepsze warunki snu, wybierając najwyższej jakości materac online z podziałem na kilka stref twardości.

Zalety podziału materaca na strefy twardości?

Zastanawiasz się, dlaczego podział materaca na zróżnicowane strefy twardości jest tak dobrym rozwiązaniem? Niezależnie od tego, czy znajdują się one w piankowym materacu Hilding Salsa, czy kieszeniowym, zawsze wspierają w precyzyjny sposób całe ciało, dopasowując się do indywidualnych, naturalnych krzywizn naszej sylwetki. Twoje mięśnie odpoczywają, Ty śpisz spokojnie i witasz każdy poranek z energią i doskonałym samopoczuciem.

Podział na strefy to ulepszenie, które pozwala przedłużyć żywotność materaca. W jaki sposób? Dzięki wzmocnieniu jego podłoża szczególnie w tych miejscach, gdzie mogą powstawać największe odkształcenia. Materac będzie służyć przez długi czas w nienagannej formie i kształcie. Odpowiednie podtrzymanie sylwetki pozwala na rozluźnienie mięśni, daje większy komfort i zapewnia odpoczynek po nawet najbardziej wymagającym dniu.

Optymalna liczba stref twardości materaca

Zasada jest taka, że im większa liczba stref twardości, tym lepsze dopasowanie do ciała i wyższa jakość snu. Na rynku można znaleźć kilka różnych wariantów. Najczęściej spotykamy się z 7 strefami i jest to idealne rozwiązanie. Odpowiadają one 7 głównym odcinkom naszego ciała. Chodzi o nic innego jak strefę:

  • głowy
  • barków
  • lęźdzwiową
  • miednicy
  • ud
  • łydek
  • stóp

Każda z nich odpowiada na inną siłę nacisku ciała i pomaga uzyskać odpowiednie rozluźnienie wszystkich mięśni. W efekcie materac lepiej dopasowuje się do sylwetki, a my czujemy się po prostu lepiej.

Może spodobać Ci się również:

photo 1582655024629 2073de041286cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0fHxtZXRhbCUyMHdvcmt8ZW58MXwwfHx8MTYzNTE3MjkzMgixlibrb 1.2.1q80w1080

Jak dobrać silnik krokowy do CNC? Na jakie szczegóły warto zwrócić uwagę?

1 kwietnia 2023

Wybór poszczególnych elementów do maszyn CNC jest bardzo ważny z uwagi na prawidłowość w ich działaniu. Wymiana części zawsze powinna być poprzedzona dokładnym sprawdzeniem, czy nowy element pasuje do maszyny.…

Czytaj więcej