środa, 07 czerwca 2023r.

Dlaczego warto założyć własny biznes? Praca na etacie vs działalność gospodarcza

Dlaczego warto założyć własny biznes? Praca na etacie vs działalność gospodarcza

Liczba przedsiębiorców w Polsce zwiększa się z roku na rok. Co sprawia, że osoby w różnym wieku decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej? Jakie są korzyści z posiadania własnego biznesu?

Niezależność

Według badań powodem do założenia własnej działalności gospodarczej dla zdecydowanej większości przedsiębiorców było uzyskanie niezależności. Osoba prowadząca biznes sama ustala reguły, nie musi się również nikomu podporządkować. Przedsiębiorca pracuje również na swój sukces.

Poprawa sytuacji materialnej

Kolejnym powodem, dla którego ludzie decydują się założyć działalność gospodarczą jest poprawienie sytuacji materialnej, a także podniesienie standardu życia nie tylko swojego, ale również rodziny. Czy jednak przedsiębiorcom faktycznie żyje się lepiej niż osobom pracującym na etacie? Według raportu NBP z 2015 roku majątek osób samozatrudnionych jest szacowany na 783,6 tys. złotych rocznie. Jest on zatem aż cztery razy większy w porównaniu do pracowników etatowych. Należy również mieć świadomość, że zarobki przedsiębiorców nie mają górnej granicy.

Możliwość szybszego nawiązania współpracy

Nie wszyscy mają świadomość, że posiadanie własnej firmy daje zdecydowanie większą szansę na zdobycie nowych klientów. Zapłata za fakturę jest najprostszym możliwym sposobem rozliczeń. Nie jest zatem konieczne wystawianie PITów czy przesyłanie różnego rodzaju rachunków. Klient musi tylko dokonać przelewu za fakturę, która zostanie mu wystawiona. Jak wiadomo potencjalni kontrahenci są zdecydowanie przychylniej nastawieni do współpracy z przedsiębiorcami niż osobami nie posiadającymi działalności gospodarczej.

Możliwość spełniania marzeń

Warto wiedzieć, że prowadzenie własnej firmy nie wiąże się tylko z prestiżem, zyskami i niezależnością. Jest to przede wszystkim możliwość spełniania swoich marzeń. Przedsiębiorcy mogą nie tylko działać charytatywnie, ale również poznawać inspirujących ludzi czy podróżować po świecie. Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą w zdecydowanej większości przypadków znajdują więcej czasu na pasje niż pracownicy etatowi.

Może spodobać Ci się również:

photo 1622597467836 f3285f2131b8cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0NHx8c21vb3RoaWUlMjBqdWljZSUyMGZydWl0c3xlbnwxfDB8fHwxNjQ1NDQ3MTQ1ixlibrb 1.2.1q80w1080

Jakich dodatków użyć do zielonego smoothie z selerem naciowym?

1 maja 2022

Seler naciowy jest warzywem o bardzo wysokich walorach prozdrowotnych. Zawiera żelazo, potas, przeciwutleniacze oraz kwas foliowy, co korzystnie wpływa na ogólny stan zdrowia. Niebagatelne jest również to, że w selerze…

Czytaj więcej