środa, 07 czerwca 2023r.

Jak dobrać grzejnik do łazienki? Postaw na produkty ozdobne

photo 1619439677098 a4ba9d34214dcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw4NXx8c2hvd2VyfGVufDF8MHx8fDE2NTc4NzA4NDIixlibrb 1.2.1q80w1080

W łazience chcemy czuć się pewnie i komfortowo. To miejsce, w którym załatwiamy podstawowe potrzeby fizjologiczne, dlatego pragniemy przytulnej i intymnej przestrzeni. Właściwy wystrój to podstawa, jednak liczy się jeszcze jedno – odpowiednie ogrzewanie pokoju. To miejsce, w którym temperatura powinna być nieco wyższa, dlatego warto dobrać grzejnik tak, by zapewnił komfort termiczny każdemu użytkownikowi… A przy okazji może on stanowić ciekawy element dekoracyjny.

Na co zwrócić uwagę dobierając grzejnik?

W pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na wydajność grzejnika. Niewłaściwie dobrany kaloryfer nie spełni swojego zadania i nie ogrzeje pomieszczenia do optymalnej temperatury. Najlepiej wstępnie oszacować moc grzejnika, w zależności od wielkości pomieszczenia i na tej podstawie dobrać właściwy kaloryfer.

Podczas zakupu trzeba też zwrócić uwagę na wygląd i kształt grzejnika. Kaloryfer dekoracyjny może mieć różne gabaryty, co nie zawsze łatwo dopasować do kształtu ścian. Istotny będzie również charakter przyłącza – najczęściej otwory na wodę instalowane są w dolnej części, co ma ułatwić instalację grzejnika w łazience.

Sposób ogrzewania też ma znaczenie

Grzejniki dekoracyjne mogą być podłączone bezpośrednio do sieci centralnego ogrzewania. Takie rozwiązanie wydaje się praktyczne ze względów finansowych – dzięki niemu możemy ogrzać pomieszczenie bez ponoszenia znaczących dodatkowych kosztów. Warto jednak kupić produkt, który będzie dostosowany również do ogrzewania elektrycznego. Dlaczego?

Instalując grzejnik wyłącznie do sieci c.o. będziemy mieć odpowiednią temperaturę w sezonie zimowym. Trzeba jednak podkreślić, że łazienka potrzebuje niekiedy dogrzewania również w cieplejszych miesiącach. W tym okresie można więc podłączyć elektryczną grzałkę, która pomoże w rozgrzaniu pomieszczenia.

Dekoracyjne elementy uatrakcyjnią wnętrze łazienki

Można zainstalować w tym pomieszczeniu standardowy grzejnik, który oczywiście doskonale spełni swoje zadanie. Jeśli jednak chcemy zaaranżować łazienkę z pomysłem, powinniśmy postawić na nowoczesne rozwiązanie. Kaloryfer dekoracyjny o niebanalnym kształcie może stanowić idealne uzupełnienie wystroju w stylu retro oraz nowoczesnego pomieszczenia.

Na rynku można znaleźć produkty o finezyjnych kształtach, które świetnie sprawdzą się w mniejszej i większej łazience. Dostępne modele przykuwają uwagę nie tylko intensywnym kolorem, lecz także unikalnym kształtem żeberek. Takie produkty można również wykorzystać do suszenia odzieży oraz ręczników, a z dopasowanym termostatem łatwo będzie ustalić odpowiednią temperaturę pomieszczenia.

Może spodobać Ci się również:

photo 1544396821 4dd40b938ad3cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMnx8ZG9jdW1lbnRzfGVufDF8MHx8fDE2Mzg2MzQyNTYixlibrb 1.2.1q80w1080 1

Jak przechowywać ważne dokumenty? Jak poszczególne formy przechowywania dokumentacji wpływają na jej bezpieczeństwo?

1 listopada 2022

Przechowywanie dokumentów w przedsiębiorstwach to bardzo odpowiedzialne zadanie. Gromadzenie oraz odpowiednie zabezpieczenie ważnej dokumentacji jest uregulowane prawnie, a więc przedsiębiorcy muszą przestrzegać tutaj określonych przepisów. Jak należy przechowywać istotne dla…

Czytaj więcej