środa, 24 kwietnia 2024r.

Jak działa GPS? Nadajnik GPS do samochodu

Jak działa GPS? Nadajnik GPS do samochodu

GPS jest technologią, bez której ciężko wyobrazić sobie dzisiejszy świat. W zasadzie wszyscy posiadamy w swoim telefonie możliwość połączenia z tym systemem i korzystania z niego. Istnieją na rynku także specjalistyczne urządzenia, skoncentrowane wyłącznie na jego obsłudze. Takim produktem jest na przykład nadajnik GPS do samochodu.

Skuteczny monitoring pojazdów

Urządzenie pozwala na skuteczne określenie lokalizacji auta. Jest to doskonała możliwość nie tylko na wypadek jego zagubienia lub kradzieży, ale również może być fenomenalnym narzędziem w Twojej firmie. Śledzenie samochodu przy pomocy nadajników wykorzystywane jest przez coraz więcej firm, których działanie opiera się na kontroli floty pojazdów. Mogą wykorzystywać je dostawcy, osoby świadczące usługi przewozowe, służby, a także wiele innych podmiotów, dla których strategiczna jest lokalizacja pojazdu. Sposób działania monitoringu jest naprawdę prosty i z przyjemnością go przedstawimy. 

Jak działa GPS do namierzania samochodu?

System jest obsługiwany przez satelity poruszające się po orbicie ziemskiej. Dzięki temu możemy używać go w każdych warunkach, w dowolnym miejscu na świecie, praktycznie nieustannie. Satelita wysyła unikalny sygnał, pozwalający urządzeniom z GPS określić dokładną lokalizację satelity. Ten proces powtarzany jest z kilkoma nadajnikami równocześnie, dzięki czemu odbiornik jest w stanie określić swoje położenie względem nich i przedstawić nam informację o położeniu urządzenia.

Zalety systemu GPS

Opiera się on na falach elektromagnetycznych, które przecież poruszają się z prędkością światła. Dzięki temu może działać precyzyjnie i bez opóźnień. Za sprawą tego, monitoring samochodu wskaże Ci dokładną lokalizację pojazdu w czasie rzeczywistym. Pod tym względem ma przewagę nad falami radiowymi. System monitoringu radiowego, oparty na wysokich częstotliwościach, jest bardzo skuteczny w odnajdywaniu kradzionych, ukrytych w budynkach samochodów, ale niestety nie nadaje się zupełnie do bieżącego śledzenia pojazdu. Nadajnik GPS do namierzania sprawdzi się o wiele lepiej w tym temacie.

Monitoring – moduły hybrydowe

Aby śledzenie samochodu było skuteczne i niezawodne, można zdecydować się na nadajniki, łączące w sobie kilka technologii. Dobrym przykładem są modele łączące technologię GPS z falami GSM oraz/lub radiowymi, co może stanowić doskonałe zabezpieczenie podczas kradzieży auta. Jeżeli natomiast zależy nam na samym monitoringu samochodu w czasie rzeczywistym, nadajniki GPS będą do tego celu absolutnie wystarczające. 

Może spodobać Ci się również:

photo 1488210740273 efea3f883282cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzfHxtZXRhbCUyMHdvcmt8ZW58MXwwfHx8MTYzNTE3MjkzMgixlibrb 1.2.1q80w1080

Ile kosztuje szlifierka? Czy takie urządzenia można kupić taniej?

1 grudnia 2022

Szlifierka to urządzenie, które bardzo często znajduje zastosowanie w wielu zakładach przemysłowych. Co więcej, tego typu sprzęt można spotkać również w przydomowych warsztatach, co oznacza, że szlifierki są wykorzystywane nie…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady