niedziela, 25 września 2022r.

Jak się urządzić w przedpokoju?

unnamed file 7

Wydaje Ci się, że wieszak w przedpokoju wystarczy, by uznać to miejsce za urządzone? Na upartego wystarczy, ale nie dziw się, że:

  •  zaraz na wejściu do domu widzisz bałagan i to nie zachęca ani Ciebie, ani Twoich gości
  •  nic nie możesz znaleźć w tym chaosie zwłaszcza przed wyjściem
  •  uwiera Cię ten widok z otwartego salonu, lub za każdym razem, kiedy przechodzisz pomiędzy pomieszczeniami.

Jak to zmienić? Urządzić nareszcie przedpokój. Zaaranżować tę przestrzeń tak, żeby pasowała do reszty mieszkania, tworzyła spójną całość, zapraszała do wnętrza i utrzymywała porządek.

Jak zapanować nad bałaganem?

Jeżeli masz miejsce, możesz urządzić tutaj małą zamykaną garderobę i za drzwiami schować pojemne półki i wieszaki. W takiej zamkniętej garderobie możesz przechowywać nie tylko buty i ubrania noszone na co dzień, ale także te, które będą Ci potrzebne dopiero w następnym sezonie. Jest tego całkiem sporo, bo na każdą porę roku każdy z domowników posiada cały zestaw.

Niewielką przestrzeń, jaką najczęściej jest przedpokój, trzeba umeblować z pomysłem, żeby nie zastawić sobie przejścia. Z pewnością sprawdzi się miejsce, żeby usiąść. Ławka połączona z szafką na buty to dobre rozwiązanie. W zasięgu ręki masz swoje ulubione pantofle.

Koniecznie pomyśl o wieszakach na różnych poziomach. Te wysoko dla dorosłych, te niżej dla dzieci. Dzieci lubią być samodzielne, jeśli tylko im na to pozwolić.

Konieczne będzie też miejsce na klucze, torebkę, plecak. Na wszystkie te rzeczy do zabrania w ostatniej chwili i te, które musimy gdzieś odłożyć zaraz po przekroczeniu drzwi. Piękne meble do przedpokoju znajdziesz tutaj.

Dodatki też są ważne. Wybierz te ładne i praktyczne.

Nieodzownym dodatkiem do przedpokoju będzie lustro. Przed wyjściem każdy ma coś do poprawienia. A lustra mogą być naprawdę bardzo ładne, o nietypowych kształtach, w nowoczesnej oprawie.

Żeby dobrze zobaczyć się w lustrze, żeby bez trudu znaleźć czapkę czy rękawiczki potrzebujesz światła. Zaplanuj więc oświetlenie przy lustrze, w garderobie i to dające przytulne zapraszające światło w całym pomieszczeniu. Jest może małe, ale pełne zakamarków i każdy z nich musi być wystarczająco jasny.

Mimo że przedpokój najczęściej pozbawiony jest światła dziennego także i tu możesz umieścić rośliny. Jest wiele gatunków, którym nie przeszkadza brak intensywnego słońca. Każda z nich wniesie do wnętrza naturalność. Najlepiej ustaw je tak, żeby odbijały się w lustrze i stwarzały wrażenie, że jest ich więcej.

Oczywiście oprócz nowoczesnych mebli z praktycznymi rozwiązaniami i dodatkami możesz bawić się w tej przestrzeni kolorem ścian, fakturą podłogi. Tutaj sprawdzą się raczej kolory neutralne i mało krzykliwe. Wystarczy, że barwne plamy będą tu stanowić nasze ubrania.

 

 

 

Może spodobać Ci się również:

Chcesz oszczędzić czas? Wykorzystaj agregat tynkarski

Chcesz oszczędzić czas? Wykorzystaj agregat tynkarski

14 lipca 2019

Agregat tynkarski to niezwykle funkcjonalne urządzenie, dzięki któremu szybko i profesjonalnie nałożymy tynk. Oferta producentów jest bardzo szeroka, a w zależności od modelu można nakładać nie tylko gotową suchą lub…

Czytaj więcej