czwartek, 28 września 2023r.

Jak urządzić mieszkanie pod wynajem krótkoterminowy?

photo 1484154218962 a197022b5858cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxfHxyZWFsJTIwZXN0YXRlJTIwcmVudGFsfGVufDF8MHx8fDE2OTA1NTY5Mzl8MAixlibrb 4.0.3q80w1080

Z krótkoterminowego wynajmu można czerpać spore zyski. Przed udostępnieniem mieszkania, powinniśmy jednak odpowiednio je urządzić. Do obskurnego, odbiegającego od obecnie panujących standardów pokoju żaden lokator nie będzie chciał przyjść. Musimy więc zastanowić się co zrobić, żeby podnieść faktyczną wartość wnętrz…

Duże mieszkanie, czy dwa lub trzy w jednym?

Bardzo częstą praktyką u deweloperów udostępniających lokale w miastach jest dzielenie dużych mieszkań na mniejsze pokoje lub mikrokawalerki. W przypadku takie modyfikacje mogą mieć jeszcze sens. Z kolei przygotowanie niewielkiej kawalerki, w której aneks kuchenny, mała łazienka i pokój będą praktycznie w jednym pomieszczeniu może zrazić najemców.

Jeśli dysponujemy mniejszym mieszkaniem, lepiej odpowiednio je wyposażyć i później udostępnić za znacznie wyższą miesięczną opłatę. Z kolei bardzo duże powierzchnie z kilkoma pomieszczeniami możemy udostępniać wielu lokatorom. Trzeba jednak przy tym pamiętać o odpowiedniej selekcji lokatorów. Osoba aspołeczna, która nie szanuje praw innych domowników będzie skutecznie zniechęcać do wynajmu pozostałych pokoi.

Komfortowe warunki będą więcej warte

Zarządzanie apartamentami polega na tym, by stworzyć optymalne warunki dla lokatorów i udostępnić je w możliwie najwyższej cenie, by czerpać z tego tytułu pokaźny zysk. Dlatego lepiej na początku zainwestować w mieszkanie i przygotować je tak, by było komfortowe. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na kolor ścian, stan mebli i materaca, dostępność szafy, półek na akcesoria czy biurka, jeśli planujemy udostępniać lokal studentom.

Wszystkie prace powinniśmy jednak uzależniać od grupy docelowej osób, które będą korzystać z przygotowanej nieruchomości. Jeżeli nastawiamy się na studentów, nie powinniśmy przesadnie dekorować lokalu. Zbyt wysoki czynsz będzie zniechęcał ich do podpisania umowy na taki lokal. Z kolei pracownicy z ustabilizowaną sytuacją życiową bardziej docenią elegancki wygląd i wygodę pomieszczeń.

Lokatorzy patrzą też na inne udogodnienia

Zmywarka, akcesoria kuchenne, mikrofala oraz inne podobne gadżety i urządzenia nie muszą się znaleźć na nowym miejscu, choć ich obecność znacznie zwiększy zainteresowanie lokalu. Zarządzanie najmem krótkoterminowym powinniśmy prowadzić również pod turystów, którzy mogą stać się potencjalnymi klientami mieszkania. W takim wypadku warto zastosować jak najwięcej udogodnień.

Potencjalni klienci podczas wyboru mieszkania patrzą na kilka podstawowych rzeczy, takich jak: lokalizacja, cena, warunki do życia oraz wystrój wnętrza. Dodatkowym atutem będzie obecność wspomnianych akcesoriów, możliwość wynajęcia miejsca parkingowego czy dostępna rowerownia.

 

Może spodobać Ci się również:

photo 1608408891486 f5cade977d19

Karmienie psa ile razy dziennie? Jak dostosować pory karmienia do wieku psa?

1 czerwca 2021

Odpowiednio zbilansowana dieta czworonoga to jedna z ważniejszych kwestii, jeżeli chodzi o prawidłowy rozwój zwierzęcia. Obecnie w sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów karm dla psów. Ich wybór jest uzależniony m.in.…

Czytaj więcej