niedziela, 25 września 2022r.

Jak założyć folię do owijarki? Kilka prostych kroków

NORMAL Shutterstock 1880973373

Najlepszym zabezpieczeniem zarówno przed wilgocią, jak i kurzem jest folia stretch. Ma ona zastosowanie w wielu przedsiębiorstwach, ponieważ umożliwia szybkie i sprawne pakowanie. Jednak, żeby robić to prawidłowo, trzeba znać zasady obsługi tzw. owijarek. To właśnie za ich pomocą możemy zabezpieczać towary, które będą przewożone w inne miejsca.

Na co zwrócić uwagę przed założeniem?

Zanim przystąpimy do zakładania folii na owijarkę, musimy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Nowa folia zawsze jest zapakowana dlatego podczas jej otwierania, należy uważać na to, aby jej nie uszkodzić. W innym przypadku po założeniu na owijarkę może nie owinąć dokładnie towarów.

Jeżeli rolki są zapakowane na palecie i zabezpieczone z wierzchu folią nigdy nie należy jej przecinać na wysokości żadnej z rolek. Prawidłowo robi się to pomiędzy nimi. Po rozpakowaniu trzeba zwrócić uwagę na to, jak stawiamy rolkę.

Powierzchnia powinna być czysta i bezpieczna tak, aby nie uszkodzić folii. Opieranie o ścianę nie jest dobrym rozwiązaniem tak samo, jak kładzenie jej na podłodze.

Schemat zakładania zależy od modelu owijarki

Każda z owijarek ma swoją instrukcję obsługi w tym także informację jak uzupełniać folię stretch. Tak więc ta czynność będzie się różniła z zależności o rodzaju urządzenia. Wyróżniamy owijarki ręczne, półautomatyczne i automatyczne, gdzie wszystkie działają na takiej samej zasadzie, a założenie nowej folii nie jest trudne.

Jednak bez względu na to, z jakim modelem mamy do czynienia trzeba pamiętać o kilku zasadach. Bardzo ważne jest założenie folii w odpowiednim kierunku tak, aby odwijała się w prawidłową stronę.

Następnie przeciągamy folię pomiędzy specjalnymi rolkami, ale czy ten etap będzie konieczny, zależy od rodzaju owijarki, z jaką mamy do czynienia. Ostatnim elementem jest zamontowanie początku folii do towaru, który ma być nią owinięty. Jest to bardzo istotne, ponieważ nieprawidłowo założona folia może ulec uszkodzeniu podczas owijania palety lub innego załadunku.

Dlaczego dokładne owijanie towaru ma znaczenie?

Folię stretch używa się w wielu różnych celach, lecz przy każdym jej użyciu oczekujemy, że spełni ona swoje zdanie i dokładnie zabezpieczy towar. Żeby tak się faktycznie stało, trzeba pilnować, by folia pokryła całą powierzchnię, która ma być zapakowana.

Tylko wtedy ochrona będzie naprawdę skuteczna, a my nie będziemy musieli martwić się o ewentualne uszkodzenia lub zniszczenia. Owijarka to tylko urządzenie, które musi być nadzorowane przez człowieka. Wszystko to jest konieczne, żeby wychwycić ewentualne błędy, które uniemożliwiają płynną pracę.

Może spodobać Ci się również:

Prawnik IT - kiedy go potrzebujemy? W czym może nam pomóc?

Prawnik IT – kiedy go potrzebujemy? W czym może nam pomóc?

31 października 2019

Prowadzenie sklepu internetowego to obecnie bardzo popularna forma zakładania własnych firm w naszym kraju. W jaki sposób zrobić to zgodnie z prawem i kiedy warto skorzystać z pomocy prawnika w…

Czytaj więcej