piątek, 19 kwietnia 2024r.

Jak zapewnić swojemu wnętrzu piękne wykończenie z mikrocementu

Jak zapewnić swojemu wnętrzu piękne wykończenie z mikrocementu

Jeszcze do niedawna beton był uważany za materiał budowlany z innej epoki – ani specjalnie praktyczny, ani ładny. Kojarzył się przede wszystkim z wielką płytą, szarością i nudą. Jednak dzisiaj beton przeżywa drugie życie! W wersji dekoracyjnej wykorzystuje się go do wykończenia wnętrz. Z powodzeniem można z niego wykonać podłogi, ściany i sufity. Stanowi też bardzo ciekawe uzupełnienie wnętrz utrzymanych w różnych stylach. 

 

Aranżacje z mikrocementem

Mikrocementu użyjemy do wykończenia wnętrz na kilka sposobów. Efekt może być naprawdę wspaniały! Z powodzeniem połączymy ten materiał z innymi, np. z drewnem, szkłem lub metalem. Warto wspomnieć, że mikrocement ma również zastosowanie w bardzo wymagających miejscach, takich jak kabiny prysznicowe. Jest niezwykle wytrzymały.

 

Gdzie zastosować mikrocement?

Mikrocement można wykorzystać praktycznie w każdym pomieszczeniu. Z powodzeniem możemy z niego wykonać fantazyjne posadzki, unikalne ściany i inne elementy dekoracyjne. Z materiału tego można też wykonać elementy takie jak zlew czy wanna. Ponadto warto wspomnieć, że mikrocement wykorzystuje się także do stworzenia mniejszych elementów dekoracyjnych. 

 

Co umożliwia zastosowanie mikrocementu?

Materiał ten dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej. Każdy może dopasować najlepsze rozwiązanie do swoich potrzeb i całej aranżacji. Można także łączyć różne odcienie, aby uzyskać naprawdę ciekawy i niepowtarzalny efekt. Takie abstrakcyjne rozwiązanie świetnie się sprawdza zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach. 

 

Mikrocement pozwala na uzyskanie bardzo minimalistycznego efektu, jest lekko surowy, jednak ciepły i delikatny w dotyku. Warto wspomnieć, że stojąc boso na posadzce wykonanej z tego materiału, nie czujemy zimna tak jak w przypadku tradycyjnego betonu. 

 

Co można wykonać z mikrocementu?

Jak wspomniano wcześniej z mikrocementu można wykonać różne elementy dekoracyjne we wnętrzach. Jeżeli chodzi o wykonanie podłóg, materiał ten można nałożyć na płytki ceramiczne, terakotę, płyty OSB itd. Warto podkreślić, że można go zastosować wykonując nowe podłoża, jak i remontując stare. Świetnie sprawdzi się także na schodach, ścianach i sufitach. Możemy z niego wykonać delikatne ozdoby i subtelne dekoracje. Dodatkowo warto umiejętnie wykorzystać oświetlenie, aby efekt był jeszcze ciekawszy. 

 

Może spodobać Ci się również:

Alternatywa dla botoksu, czyli fotoodmładzanie twarzy. Czy zabieg ten jest lepszy dla naszego zdrowia?

Alternatywa dla botoksu, czyli fotoodmładzanie twarzy. Czy zabieg ten jest lepszy dla naszego zdrowia?

26 czerwca 2019

Istnieje bardzo dużo różnego rodzaju specjalistycznych zabiegów dermatologicznych, które w dzisiejszych czasach są już niemal tak samo popularne, jak wizyty u fryzjera czy makijażystki. Nasza chęć poprawy wyglądu nie stanowi…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady