poniedziałek, 22 lipca 2024r.

Jaki kolor garnituru wybrać? Klasyka i ekstrawagancja

unnamed file 9

Moda damska to wszystkie kolory tęczy. Panie wybierają stroje dobierając dodatki kolorystycznie, odważnie zestawiając różne elementy. Moda męska jest zazwyczaj nieco bardziej stonowana, lecz kolory dobrze zestawione i w niej są widoczne.

Projektanci prześcigają się w aranżacjach tęczowych ingerując nawet w klasykę. Coraz częściej i chętniej przez panów wybierane są kolorowe garnitury, koszule i dodatki. Umiejętne dobranie stroju do okazji oraz wiedza na temat różnic w klasycznym i ekstrawaganckim stylu pomaga zachować elegancję.

Dobry wieczór, czyli jaki garnitur wybrać, gdy zapada zmierzch?

Wszystko zależy od formuły spotkania. W okolicznościach niewymagających sztywnego i formalnego stroju kolory można zestawiać ze sobą w różny sposób. Elegancja uwidacznia się w estetycznej i dobrze zaprojektowanej odzieży.

Garnitur szyty na miarę nie tylko dobrze leży, ale też dobrze wygląda. I to niezależnie od koloru. Okazją do założenia bordowego, zielonego czy czerwonego będzie wieczorna luźna kolacja ze znajomymi, a także mniej formalne spotkanie firmowe. Zestawienie kolorów jasnych z czarną koszulą, a także z czarnymi butami da poczucie indywidualności oraz elegancji.

Czerń w odwrocie, króluje granat

Każdy mężczyzna w szafie powinien posiadać czarny garnitur. Aktualne trendy, co prawda czerń traktują bardzo niszowo, nie mniej są sytuacje, gdy tylko taki kolor garnituru wypada założyć. Będzie to pogrzeb, ale również wieczór w stylu bardzo formalnym, zaznaczony najczęściej na zaproszeniu.

Granatowy kolor garnituru stał się w ostatnich latach najbardziej powszechnym wyznacznikiem eleganckiego mężczyzny. Króluje na eleganckich bankietach, na spotkaniach biznesowych i na ślubnych kreacjach męskich. Jest to kolor, który wyznacza trendy, a różne jego odcienie dobierane są w zależności od stopnia formalności spotkania.

Szary garnitur w różnych odcieniach

Szary kolor to pojęcie ogólne. Garnitur w kolorze popielatym jest dobrym tłem dla kolorowych dodatków. Jasny popiel zestawić można z kolorową koszulą, dodać bajkowy odcień poszetki lub krawata i w tak dobranym stroju spotkać się na rodzinnej, czy koleżeńskiej imprezie.

Ciemniejszy odcień w graficie, to już bardziej formalna stylizacja. Klasyczna biała koszula, szara lub czarna kamizelka i dobrze dobrane czarne buty zdecydowanie pozwalają na występ przy bardziej oficjalnych okazjach. Odbiciem może być odcień krawata i wzornictwo na poszetce.

Zestawienie kolorów wymaga znajomości nie tylko trendów, ale również obowiązującego w danym środowisku dress codu. To pozwoli zachować indywidualny charakter i elegancję mężczyzny.

Może spodobać Ci się również:

photo 1468493858157 0da44aaf1d13cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyfHxkZW50aXN0JTIwZGVudGFsfGVufDF8MHx8fDE2Mzk0MTYyNTUixlibrb 1.2.1q80w1080

Dentysta na NFZ – co obejmuje? Z jakiego zakresu świadczeń może skorzystać pacjent?

1 września 2022

Wizyty stomatologiczne są tak samo ważne, jak wizyty u innych lekarzy. Oznacza to, że nie powinniśmy unikać stomatologa, ponieważ stan zębów ma ogromne znaczenie dla zdrowia ogólnego. Z usług dentysty…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady