poniedziałek, 04 marca 2024r.

Jakie buty zimowe męskie sprawdzą się na co dzień?

photo 1539185441755 769473a23570cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1fHxsYWNvc3RlJTIwc2hvZXN8ZW58MXwwfHx8MTcwMTk4NTg2M3wwixlibrb 4.0.3q80w1080

Zima rozpoczęła się na dobre, dlatego warto już odstawić na jakiś czas adidasy i zaopatrzyć się w wygodniejsze i cieplejsze warianty obuwia. Dzięki nim łatwiej będzie nam zachować komfort stóp i zapobiec ich przemrożeniu. Niestety nie zawsze wiemy, które warianty dobrze jest mieć w swojej szafce. Dlatego w dzisiejszym artykule przytoczymy kilka cennych wskazówek, jak dobrać odpowiednie buty dla panów.

Praktyczna budowa to podstawa

Buty do użytku codziennego powinny być przede wszystkim funkcjonalne. To produkty, które będziemy wykorzystywać przy każdej możliwej okazji, dlatego nie powinniśmy mieć żadnych problemów z ich wkładaniem. Najlepiej postawić na warianty ze specjalnym bocznym zamkiem, dzięki któremu znacznie łatwiej będzie korzystać z butów.

Dobrze jest wybrać markowe obuwie, które idealnie dopasowuje się do kształtu stopy. W przypadku tego typu wariantów mamy też pewność, że wytrzymają one przez kilka sezonów. Buty zimowe męskie powinny mieć odpowiedni krój i fason, który będzie można dopasować do niemal każdej stylizacji. Mężczyźni znacznie częściej stawiają na warianty w ciemnych kolorach, takich jak czerń czy różne odcienie brązu.

Im wyższe buty, tym lepsze? To zależy…

W przypadku srogiej zimy ochrona stóp i dolnej części kończyny to podstawa. Łatwiej pokonuje się przecież mocno zaśnieżone drogi, gdy na nogach mamy wygodne buty zakrywające stopy aż po kostkę. Jednak zimy są ostatnio łagodniejsze, co skłania wielu panów do zakupu lżejszego rodzaju obuwia. Skoro buty adidasy również mogą sprawdzić się podczas cieplejszej zimy, to dlaczego z nich nie korzystać?

Panowie, którzy wolą się zabezpieczyć na każdą ewentualność powinni wybrać jednak klasyczne trzewiki o wysokiej cholewce. Takie buty lepiej zabezpieczą kończynę przed wychłodzeniem i działaniem wilgoci, dodatkowo zwiększą komfort podczas spaceru.

Skórzane produkty mają swój urok

Produkty przygotowane z naturalnego materiału od zawsze cieszyły się sporym zainteresowaniem. Skóra naturalna lub ekologiczna jest bardzo elastyczna i doskonale dopasowuje się do kształtu stopy, co jeszcze bardziej zwiększa komfort użytkowania. Takie buty są bardzo wygodne i przy odpowiedniej konserwacji mogą przetrwać wiele sezonów.

Trzeba jednak pamiętać o tym, by obuwie właściwie pielęgnować. To produkty, które wymagają stałego czyszczenia i odżywiania specjalnymi preparatami. Aby zwiększyć wodoodporność skórzanych trzewików, musimy też pastować powierzchnię cholewki po każdym czyszczeniu.

Może spodobać Ci się również:

Geometria kół - co to jest? Ile kosztuje?

Geometria kół – co to jest? Ile kosztuje?

8 czerwca 2020

Aby zadbać maksymalnie o nasze bezpieczeństwo podczas poruszania się samochodem, powinniśmy na bieżąco dokonywać wszelkich napraw. Jest to istotne, gdyż bagatelizowanie nawet najdrobniejszych usterek może doprowadzić do poważniejszych uszkodzeń, przez…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady