poniedziałek, 04 marca 2024r.

Jakie mieszkanie kupić – nowe czy używane? Mieszkania z jakiego rynku dają więcej możliwości?

photo 1515263487990 61b07816b324cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzfHxhcGFydG1lbnR8ZW58MXwwfHx8MTY3ODI3MzkxNQixlibrb 4.0.3q80w1080

Rynek nieruchomości prezentuje się niezwykle interesująco, jeżeli chodzi o zakup mieszkań. W ofercie znajdują się mieszkania z ryku pierwotnego, jak i te pochodzące z rynku wtórnego. Tak szeroki wybór sprawia, że każdy klient może dopasować konkretną ofertę do swoich wymagań. Jakie mieszkanie, warto kupić i czym się kierować podczas wyboru oferty?

Zakup mieszkania – z jakiego rynku wybrać nieruchomość?

Zakup mieszkania to poważna decyzja, dlatego wybór ten musi być dobre przemyślany. Poza tym istotne jest też to, czy mieszkanie, jakie wybierzmy będzie z rynku pierwotnego, czy wtórnego.

W przypadku mieszkań z rynku pierwotnego mamy pewność, że są one całkowicie nowe i nikt wcześniej tam nie mieszkała. Co więcej, nowe mieszkania w Łodzi posiadają już gotową wizualizację, która sprawia, że wnętrze jest nowoczesne i nie wymaga dodatkowej ingerencji właściciela.

Podczas przeglądania ogłoszeń często pojawiają się również mieszkania z rynku wtórnego. Oczywiście nieruchomości te mogą różnić się ceną, gdyż jest ona zazwyczaj niższa, jednak często niezbędne jest przeprowadzenie tam remontu, co znacznie zwiększy wydatki, które poniesiemy w związku z zakupem i wyremontowaniem lokalu.

Nowe mieszkania – oferta dla wymagających

Jeżeli jesteśmy przygotowani finansowo do zakupu nowego mieszkania, a zarazem chcielibyśmy, aby okolica, jak i sam lokal były atrakcyjne, rynek pierwotny jest jednym z najlepszych rozwiązań. Rynek pierwotny to nowoczesne budownictwo, co daje pewność, iż cała nieruchomość powstała zgodnie z obecnie obowiązującymi standardami z zachowaniem przepisów prawa. 

Poza tym decydując się na nowe mieszkanie, możemy korzystać ze wszelkich udogodnień. Co więcej, można także wybrać lokal w pełni wykończony gotowy do zamieszkania. W ten sposób nie trzeba tracić czasu na wykończenie, a od razu się wprowadzić.

Dlaczego rynek pierwotny cieszy się tak dużym zainteresowaniem?

Kupują nowe mieszkanie, zwracamy uwagę na okolicę, udogodnienia, sąsiedztwo, czy odległość od centrum miasta. Poza tym w dzisiejszych czasach na pierwszym miejscu stawiamy na nowoczesność, a więc nowe mieszkania w porównaniu do tych z rynku wtórnego wygrywają.

Powstające nowe inwestycje są jeszcze bardziej dostosowane do potrzeb mieszkańców, dzięki czemu nieruchomości z rynku pierwotnego cieszą się znacznie większym zainteresowaniem. Często klienci wolą zapłacić więcej za nowe mieszkanie i cieszyć się wygodą, co w większości przypadków ma naprawdę ogromne znacznie.

Może spodobać Ci się również:

Na czym polegają zabiegi higienizacyjne i jak często należy je wykonywać?

Na czym polegają zabiegi higienizacyjne i jak często należy je wykonywać?

8 kwietnia 2020

Zdrowe i piękne zęby to marzenie każdego człowieka. Problemy natury stomatologicznej wiele osób wprost przerażają. Wynika to zapewne z faktu, że usuwanie ich jest trudne i niejednokrotnie bolesne. W dzisiejszym…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady