poniedziałek, 04 marca 2024r.

Jakie wybrać buty do trekkingu?

unnamed file

Obuwie trekkingowe jest obowiązkowym elementem pieszych wędrówek. Trekking to sport bardzo popularny chociażby ze względu na chęć przebywania wśród natury. Może wiązać się z wędrówką tak po górach, jak po plaży, czy innym terenie.

Mając na uwadze dużo chodzenia musimy wybrać odpowiednie zabezpieczenie naszych stóp. Komfort i wygodę zapewnią chociażby buty trekkingowe North Face, które idealnie dopasowują się do stopy, a wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Odpowiednie modele posłużą nawet najbardziej wymagającym trekkingowcom.

Podeszwa butów trekkingowych. Na co zwrócić uwagę?

Trekking to nie tylko wspinaczka. Jak wiec odpowiednio wybrać obuwie, tak, by pasowało do różnego podłoża? Warto sięgnąć po takie buty, które zabezpieczą stopę i pozwolą na przemierzenie długiego dystansu bez odczuwania dyskomfortu.

Podeszwa w butach jest jednym z najważniejszych elementów. W przypadku butów do trekkingu musi posiadać odpowiedni bieżnik i zapewniać wysoką przyczepność do każdego podłoża. Ważne jest by pozwalała na pełną stabilność i amortyzację, dzięki czemu nie zmęczymy się nawet przy długim spacerze.

Dodatkowym atutem będzie odpowiedniej jakości gumowa warstwa podeszwy. Taki materiał zapobiega ścieralności, a obuwie długo zachowa swoje wysokie walory użytkowe.

Jaka musi być cholewka?

Cholewki butów trekkingowych muszą mieć odpowiednią budowę oraz być wykonane ze specyficznych materiałów. Ze względu na różnorodne warunki atmosferyczne buty muszą być nieprzemakalne, ale również dobrze odprowadzać wilgoć na zewnątrz.

Aby uzyskać wysoki komfort oraz zapewnić stopom przewiewność i dobrą ochronę do produkcji cholewki stosuje się materiał wytrzymały i trwały. Dobrze wykonane buty trekkingowe mają bezszwową konstrukcję cholewki, a jej miękka struktura dobrze obejmuje stopę zapewniając nie tylko bezpieczeństwo, ale i wysoki komfort użytkowania.

Jakie buty trekkingowe wybrać w góry?

Wybór uzależniony jest od potrzeb indywidualnych. Ktoś, kto wybiera się na pierwszy trekking i wybiera łatwiejsze szlaki może sięgnąć po lżejsze i mniej wymagające obuwie, a nawet sandały trekkingowe. Jeśli jednak wybieramy trudne szlaki, a także planujemy długą i wyczerpującą wędrówkę, to warto sięgnąć po bardziej wytrzymałą i lepiej dopasowana wersję butów trekkingowych.

Można wybierać wśród wielu modeli butów trekkingowych. Niezależnie, czy będą miały wysoką cholewkę, czy niską, muszą posiadać wszystkie atuty tego rodzaju obuwia. Wybierając się w góry musimy pamiętać o zmiennych warunkach oraz od trudnym momentach wędrówki, a to determinuje wybór odpowiednio zabezpieczających nasze stopy butów.

Może spodobać Ci się również:

Pizza - zdrowa czy niezdrowa? Obalamy mity!

Pizza – zdrowa czy niezdrowa? Obalamy mity!

10 sierpnia 2019

Pizza, chociaż to potrawa stricte włoska, jest ulubionym daniem na całym świecie, a pizzeria – znanym lokalem, niezależnie, gdzie pojedziemy. Polacy lubią ją szczególnie, chociaż czasem zniechęcają nas opinie, że…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady