poniedziałek, 05 grudnia 2022r.

Kiedy leczenie kanałowe? Czy leczenie endodontyczne zawsze jest skuteczne?

Leczenie kanałowe to dosyć częsty zabieg wykonywany w gabinetach stomatologicznych. Niestety konieczność leczenia kanałowego często spowodowana jest nieleczoną próchnicą. W jakich dokładnie sytuacjach leczenie kanałowe jest niezbędne i od czego zależy skuteczność zabiegu endodontycznego?

Leczenie kanałowe – kiedy jest konieczne?

Leczenie kanałowe zawsze przeprowadza się w określonych przypadkach. Ząb, w którym doszło do zapalenia oraz zakażenia miazgi koniecznie musi być leczony kanałowo. Zwlekanie z tego typu zabiegiem może spowodować, że za pewien czas jedyną formą leczenia będzie ekstrakcja zęba z uwagi na bardzo duże ubytki.

Poza tym wskazaniem do takiego leczenia może być też pękniecie zęba oraz martwica miazgi. Dobrze przeprowadzone leczenie kanałowe Wrocław z pewnością uratuje zęby. Czas, jaki ząb może przeżyć po leczeniu kanałowy w niektórych przypadkach, wynosi nawet 20 lat.

Od czego zależy skuteczność leczenia kanałowego?

Zabiegi związane z leczeniem kanałowym przy użyciu profesjonalnego sprzętu mogą okazać się naprawdę skuteczne. Leczenie kanałowe może uratować zęby, jednak tutaj niekiedy konieczne może być zastosowanie innych zabiegów protetycznych.

Obecnie zabiegi leczenia kanałowego w każdym gabinecie stomatologicznym mają wysokość skuteczną. Dzieje się tak nie tylko z uwagi na profesjonalny sprzęt, ale również doświadczenie i zaangażowanie stomatologa. Jeżeli więc chcemy, aby leczenie zostało przeprowadzone z pełnym profesjonalizmem, należy szukać gabinetów dentystycznych cieszących się dobrymi opiniami wśród pacjentów.

Warto dodać, że leczenie kanałowe, a dokładniej jego skuteczność dużej mierze zależy także od stanu zęba, który będzie poddany leczeniu. W momencie, kiedy zauważymy, że z naszymi zębami dzieje się coś złego należy jak najszybciej zareagować, gdyż decyzja ta może uratować nasze zęby przed utratą.

Czy warto bać się leczenia kanałowego?

Wiele osób unika gabinetów stomatologicznych nawet w przypadku, gdy zaczynają pojawiać się pierwsze dolegliwości bólowe. Co więcej, informacja o leczeniu kanałowym powoduje, że pacjenci boją się tego zabiegu.

Jednak czy leczenie kanałowe powinno być powodem do obaw? Oczywiście, że nie! Przeprowadzenie leczenia kanałowego to często jedyna możliwość, która może uratować zęba.

Poza tym leczenie przeprowadzane jest w znieczuleniu, a więc pacjent nie odczuwa żadnego bólu. Obawa przed leczeniem kanałowym może doprowadzić nawet do utraty zęba, a więc w takiej sytuacji nie należy unikać gabinet dentystycznego.

https://www.aurident.pl/uslugi/endodoncja/

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 3

Jak się skutecznie uczyć języka angielskiego?

1 października 2021

Żyjemy w globalnym świecie. Jesteśmy na stałe połączeni z innymi w różnych częściach świata. Korzystamy z zasobów tworzonych w języku angielskim. Media społecznościowe, filmy, książki, prasa. Współpracujemy z obcokrajowcami online,…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady