wtorek, 25 czerwca 2024r.

Kiedy plomba a kiedy leczenie kanałowe? Jaki stan zęba wymaga leczenia kanałowego?

photo 1643290975990 3087324652accropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw4OXx8ZGVudGlzdHxlbnwxfDB8fHwxNjY5NDg3NjE2ixlibrb 4.0.3q80w1080

Leczenie zębów to najczęstszy zabieg wykonywany w gabinetach stomatologicznych. Największym problemem, który prowadzi do konieczności leczenia ubytków w zębach jest próchnica. Zdarza się również, że nieleczona próchnica doprowadza do bardzo poważnego uszkodzenia zębów, gdzie konieczne może być zastosowanie leczenia endodontycznego.

Kiedy niezbędne jest leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe jest konieczne w momencie, gdy dojdzie do stanu zapalnego miazgi. Zaniedbanie zęba to poważny problem, który może doprowadzić nawet do jego utraty. Dbanie o zęby i regularne wizyty u stomatologa pozwolą uniknąć takich problemów, a zwłaszcza konieczności wdrażania leczenia endodontycznego, które nie jest obojętne dla zębów.

Warto dodać, że możliwe jest też leczenie kanałowe pod mikroskopem Wrocław, które daje znacznie lepsze efekty i większe szanse na wyleczenie zęba. Zdarza się również, że pomimo wielu skutecznych metod leczenia nie każdy ząb można uratować.

Wpływ na wyleczenie zęba ma przede wszystkim czas. Zwlekanie z wizytą u dentysty może spowodować, że ząb będzie na tyle zniszczony, iż leczenie endodontyczne, w tym przypadku nie pomoże.

Oczyszczenie i wypełnienie zęba – kiedy?

W momencie, gdy mamy do czynienia z niewielkimi ubytkami w zębie wystarczające jest oczyszczenie i założenie wypełnienia. Niekiedy stomatolog może zlecić dodatkowe badania m.in. RTG zęba, aby dokładnie sprawdzić, w jakim stanie jest ząb, jednak taka procedura nie zawsze jest konieczna.

Dokładne oczyszczenie zęba i założenie plomby sprawia, że wygląda on tak jak wcześniej. Wypełnienie jest niewidoczne, a pacjent ma pewność, że ząb został wyleczony. Ważne jest, aby nie doprowadzić do powiększenia się ubytku, ponieważ może to spowodować większe uszkodzenia, gdzie jedynym wyjściem może być leczenie kanałowe Wrocław.

Leczenie bez bólu – dlaczego nie należy obawiać się leczenia stomatologicznego?

Wiele problemów z uzębieniem jest spowodowanych obawą przed leczeniem stomatologicznym. Należy jednak wiedzieć, że proces leczenia odbywa się całkowicie bez bólu, dzięki czemu pacjent na fotelu dentystycznym może poczuć się naprawdę komfortowo.

Ponadto gabinety dentystyczne korzystają z nowoczesnych sprzętów oraz innych rozwiązań, które pozwalają leczyć pacjentów na jeszcze wyższym poziomie, niż kilkanaście lat temu. Bez względu na to, jaki gabinet wybierzemy wymagane standardy leczenia są takie same, dzięki czemu mamy gwarancję pełnego profesjonalizmu.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 5

Jak znaleźć dane firmy? Będzie prościej z bazą w chmurze!

1 września 2021

Każde przedsiębiorstwo posiada poufne informacje dotyczące personalnych danych pracowników oraz samej działalności. To cenna wiedza, która nie powinna trafić w niepowołane ręce, zatem przechowywanie jej na tradycyjnych dyskach czy w…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady