środa, 24 kwietnia 2024r.

Kto to jest native speaker? Dlaczego warto korzystać z jego pomocy?

photo 1525571453712 090270b8354fcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxNHx8bGFuZ3VhZ2UlMjBzY2hvb2x8ZW58MXwwfHx8MTYzOTE0NTgzMgixlibrb 1.2.1q80w1080

Aby efektywnie nauczyć się języka obcego, warto ćwiczyć wszystkie umiejętności językowe. Samo opanowanie tysięcy słówek nie wystarczy, gdy nie będziemy mogli samodzielnie skonstruować własnej wypowiedzi. A taką czynność łatwo wyćwiczyć w towarzystwie Native Speakera. Kim jest taka osoba? I czy faktycznie warto wykorzystać jej pomoc?

Angielski z native speakerem – na czym to polega?

Na standardowym kursie często nie ma wielu możliwości ćwiczenia rozmów w języku obcym. Lekcje z Native Speakerem wyglądają nieco inaczej. Całe zajęcia polegają na rozmowie z osobą, która na co dzień posługuje się językiem obcym w komunikacji.

Angielski Native Speaker często nie jest wykwalifikowanym lektorem, a jedynie osobą, która dobrze zna język i potrafi płynnie konstruować wypowiedzi. Warto dodać, że bardzo często taki lektor nie zna polskiego, co częściowo odstrasza niektórych kursantów. Fakt, że nie da się dopytać rozmówcy o niektóre kwestie w naszym języku może początkowo utrudniać pracę, jednak z czasem problemy te zaczną ustępować.

Dlaczego warto zapisać się na indywidualny kurs angielskiego online?

Zajęcia z angielskim lektorem lub Native Speakerem mogą znacznie usprawnić naukę. Podczas takiego kursu ćwiczymy umiejętność konstruowania wypowiedzi, a także prawidłową dykcję, akcent oraz słuchanie. Indywidualne lekcje angielskiego pomagają też zwalczyć lęk przed mówieniem i zacząć konstruować płynne wypowiedzi.

Native Speaker angielski ma we krwi, nie oznacza to jednak, że będzie wyśmiewał wszelkie błędy, jakie popełnimy. Nasz rozmówca wie, że my dopiero uczymy się języka, dlatego początkowo konstruowanie wypowiedzi może nam przychodzić z trudem. Zadaniem Speakera będzie kontrolowanie formy naszej wypowiedzi i łagodne korygowanie błędów. Dlatego nie ma się czego obawiać!

Jak wyglądają zajęcia z Native Speakerem?

Najczęściej takie szkolenie nie ma odgórnie ustalonych zasad i harmonogramów. Zajęcia przeprowadzane są w formie rozmowy między kursantem a Native Speakerem. Może ona dotyczyć dowolnego tematu wybranego przez lektora, lub codziennych spraw, które dotyczą obu stron. Ważne jest jedynie to, że cała rozmowa przebiegać będzie w języku, którego się uczymy.

Kiedy warto wdrożyć lekcje z Native Speakerem? Naszym zdaniem jak najszybciej… Mimo ograniczonej znajomości słówek na początkowym etapie nauki dobrze jest już wtedy skontaktować się z lektorem i umówić na pierwsze zajęcia. Może będą one dla nas stresujące, być może niewiele będziemy w stanie na nich powiedzieć, ale o to właśnie chodzi, by przełamać początkowy strach. Później będzie już tylko lepiej…

 

Może spodobać Ci się również:

jak zrobi szpachl do drewna szpachlowanie drewna

Jak zrobić szpachlę do drewna? Szpachlowanie drewna

9 lipca 2020

Każdy z materiałów jest podatny na zniszczenia pod wpływem różnych czynników, nawet drewno. Istnieje jednak sposób na zamaskowanie ubytków poprzez szpachlowanie przy użyciu preparatów, tj. szpachli czy kitów. Takich preparatów…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady