poniedziałek, 22 lipca 2024r.

Kupiłem mieszkanie od dewelopera – co dalej? O czym musi wiedzieć każdy nabywca mieszkania?

photo 1523192193543 6e7296d960e4cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw2fHxhcGFydG1lbnR8ZW58MXwwfHx8MTY3ODI3MzkxNQixlibrb 4.0.3q80w1080

Mieszkania w nowym budownictwie cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród klientów. Jest to spowodowane głównie dobrym stanem takich nieruchomości, nowoczesnym budownictwem, czy bardzo atrakcyjną okolicą. Kupując mieszkanie od dewelopera klient, może liczyć na naprawdę wiele korzyści. Jednak oprócz tego należy także wiedzieć, jakie obowiązki oraz formalności ciążą na nabywcy.

Nowe mieszkanie od dewelopera – o czym musi pamiętać nowy właściciel?

Zakup mieszkania to szczęśliwa chwila dla nabywcy, jednak trzeba pamiętać o dopełnieniu wymaganych formalności związanych z zakupem lokalu. Do niezbędnych spraw, które trzeba dopełnić zaliczamy: zgłoszenie faktu nabycia mieszkania oraz opłacanie podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC).

Warto też wiedzieć, że podczas zakupu mieszkania od dewelopera płacimy podatek VAT, jednak jest on wliczony w kwotę, jaką musimy zapłacić za mieszkanie. Mieszkania deweloperskie Łódź to znacznie więcej korzyści w przeciwieństwie do lokali z rynku wtórnego. Wybierając mieszkanie od dewelopera, płacimy niższy podatek PCC, co jest korzystniejszym rozwiązaniem z punktu wiedzenia nabywcy.

Mieszkania wykończone czy do wykończenia?

W momencie przeglądania ofert od deweloperów możemy natrafić na mieszkania, które są wykończone pod klucz lub takie, które nabywca musi samodzielnie wykończyć. To, którą opcję wybierzemy, wpływa na końcową wartość mieszkania. Nabywca może tutaj sam zadecydować, czy chce zająć się sam pracami wykończeniowymi, czy planuje wprowadzić się już do gotowego mieszkania.

Taka możliwość jest niezwykle ważna dla klientów, ponieważ każdy może mieć inne wymagania i zupełnie inne zdanie na ten temat. Decydując się na samodzielne wykończenie, możemy liczyć na nieco mniejsze koszty z tym związanie, ponieważ to my wybieramy materiały oraz decydujemy, co jak będzie wyglądało. Zdarzają się jednak klienci, którzy nie mają czasu lub nie chcą wykończać mieszkania, przez co korzystają z usług dewelopera.

Czy mieszkania od dewelopera to bezpieczna transakcja?

Obawy związane z zakupem mieszkania towarzyszą wielu osobom. Na szczęście nie ma się czego obawiać, ponieważ zarówno nasze pieniądze, zaliczka, jak i cała transakcja jest w pełni bezpieczna.

Zakup mieszkań od dewelopera m.in. słoneczne tarasy uregulowany jest prawnie, dlatego nabywca i sprzedający zobowiązani są do przestrzegania przepisów. Przed zakupem mieszkania dla pewności, warto sprawdzić dewelopera oraz jego poprzednie zrealizowane już inwestycje, ponieważ takie informacje mogą nam bardzo pomóc w wyborze konkretnego dewelopera.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file

Ile kosztuje wynajem busa z kierowcą?

1 stycznia 2021

Niezależnie od tego, czy szukamy busa dla pracowników, czy chcemy go wynająć jako osoby prywatne, na przykład na wycieczkę z większą grupą znajomych czy rodziny, trzeba dobrze przemyśleć decyzję. Nie…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady