wtorek, 25 czerwca 2024r.

Odpływ liniowy – jak czyścić jego powierzchnię?

photo 1628736878083 a9fa2461f730cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMTR8fHNob3dlcnxlbnwxfDB8fHwxNjU3ODcwODQyixlibrb 1.2.1q80w1080

W nowoczesnej łazience coraz częściej pojawiają się nietuzinkowe systemy kabinowe typu walk in. To innowacyjne rozwiązanie pomaga przygotować łazienkę w unikalnym stylu. Razem z zestawem często występuje odpływ liniowy, który montowany jest bezpośrednio w posadzce. Utarło się jednak przekonanie, że element często się zapycha i trudno go doczyścić. Czy faktycznie tak jest?

Dlaczego warto zainstalować odpływ liniowy?

Korzyści z montażu urządzenia jest mnóstwo. Przede wszystkim dzięki takiemu rozwiązaniu możemy ustawić system kabinowy bez konieczności zakupu brodzika. Odpływ liniowy niski wystarczy odpowiednio zabezpieczyć i obudować dno płytkami, zachowując odpowiedni kąt spadku.

Takie rozwiązanie ma nie tylko ekonomiczną zaletę, lecz jednocześnie jest bardzo stylowe i niesie niezliczoną ilość możliwości aranżacji. Możemy obudować taką konstrukcję płytkami o dowolnym kolorze, dzięki temu zaprojektujemy pomieszczenie zgodnie z indywidualnym pomysłem. Dodatkowo odpływ liniowy jest bardzo wygodny w użyciu. Kabinę bez brodzika docenią szczególnie osoby chore i starsze, które będą mogły bez przeszkód wchodzić do środka i korzystać z zestawu.

Czyszczenie odpływu nie jest takie trudne…

Przy regularnej konserwacji, odpływ liniowy złoty przez długi czas zachowa swoje pierwotne cechy. Czyszczenie warto rozpocząć od zdjęcia zewnętrznej maskownicy i usunięcia nieczystości z tzw. korytka oraz syfonu. Najlepiej użyć do tego łagodnych detergentów, które usuną brud i nie naruszą struktury odpływu. Dobrze jest też wybrać wariant z tzw. suchym syfonem, którego będzie można wyjąć w trakcie czyszczenia.

W dalszym kroku należy usunąć brud z maskownicy. Jeśli mamy do czynienia z obudową ze stali nierdzewnej, najlepiej wykorzystać dedykowane detergenty, w innym przypadku można zastosować standardowe środki czyszczące.

Jakie mogą być przyczyny zatykania się odpływu?

Dobrze zaprojektowany prysznic z odpływem liniowym powinien działać bez zarzutów. Czasem jednak zdarza się, że przepływ wody nie jest wystarczający. Może to wiązać się przykładowo z niedopasowaniem szerokości korytka do wydajności deszczownicy. Jeśli zbyt dużo wody będzie spływać do odpływu, może on nie radzić sobie z jej odprowadzeniem.

Częstym problemem jest również ustawienie zbyt małego spadku dna. Najlepiej, gdy wynosi on około 2,5 procent. Wtedy woda z deszczownicy będzie mogła swobodnie spływać w kierunku syfonu wylotowego. Zbyt mały spadek może wywołać częściowe zablokowanie wody i dyskomfort w trakcie kąpieli.

Może spodobać Ci się również:

photo 1487252502161 75020a813bf0cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyMnx8YmVhdXR5JTIwd29tYW58ZW58MXwwfHx8MTY0ODU2NjQ1OQixlibrb 1.2.1q80w1080

Zabieg karboksyterapii na cellulit i rozstępy, czyli jak kosmetologia wykorzystuje dwutlenek węgla?

1 kwietnia 2023

Wśród metod usuwania takich niedoskonałości skórnych jak blizny, cellulit, czy rozstępy, medycyna estetyczna oferuje coraz popularniejsze zabiegi z wykorzystaniem lasera, jak również karboksyterapię. Szczególnie wykorzystanie dwutlenku węgla, aby pobudzić metabolizm…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady