czwartek, 28 września 2023r.

Przeprowadzka – jak zorganizować ją z głową?

photo 1601912552080 0fb89fd08042cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1NXx8dHJ1Y2t8ZW58MXwwfHx8MTY4Njc3NTQ0M3wwixlibrb 4.0.3q80w1080

Organizacja przeprowadzki nie jest łatwym przedsięwzięciem. Trzeba do tego zadania odpowiednio podejść, by przewieść w nienaruszonym stanie wszystkie niezbędne akcesoria. Niezależnie od tego, czy organizujemy takie działania samodzielnie, czy korzystamy z usług firmy, musimy dokładnie przemyśleć cały proces. Warto pamiętać szczególnie o kilku podstawowych zasadach. Jakich? O tym w dzisiejszym artykule….

Na początku zrób listę przedmiotów do przeprowadzki…

Wbrew pozorom, to bardzo istotny punk. Ułatwi on przede wszystkim późniejsze zaplanowanie przewozu mebli i innych akcesoriów w odpowiedniej kolejności. Ponadto w trakcie robienia listy możemy sprawdzić, które produkty będziemy chcieli zostawić lub sprzedać, ponieważ okażą się niepotrzebne.

Najlepiej na samym początku zaplanować również miejsce do tymczasowego składowania wszystkich mebli i akcesoriów. Ustawienie kilkudziesięciu paczek zaraz przy drzwiach wyjściowych może nie być zbyt dobrym rozwiązaniem. Późniejsze przeniesienie mniej poręcznych mebli będzie przecież znacznie trudniejsze. Dlatego przed przystąpieniem do pakowania warto  ustalić kolejność prac i zaplanować sposób przeprowadzki Warszawa.

W jaki sposób pakować meble?

Znów na początku musimy podzielić je na odpowiednie kategorie. Niektóre produkty, takie jak proste półki czy szafki drewniane wystarczy owinąć w kartonowy papier lub folię strecz. Elementy przygotowane ze szkła najlepiej zapakować w karton, następnie owinąć folią bąbelkową i ponownie cienką folią. Takie zabezpieczenie pozwoli uniknąć stłuczenia delikatnego elementu.

Są również produkty, z którymi musimy obchodzić się szczególnie ostrożnie. Mowa tu o ozdobnych dekoracjach, szklanej czy porcelanowej zastawie oraz produktach, które mają dla nas szczególną wartość sentymentalną. Do ich zabezpieczenia również warto wykorzystać folię bąbelkową, można również zastosować stare gazety, papier czy nawet ubrania, które pomogą zneutralizować wstrząsy w trakcie transportu.

W jaki sposób przewozić rzeczy?

W pierwszej kolejności warto zająć się najcięższymi i najmniej poręcznymi elementami. Dużą szafę przesuwną, pralkę czy ciężki fotel znacznie trudniej będzie przenieść przez stos kartonów z innymi akcesoriami. Najmniejsze elementy, takie jak przyprawy czy naczynia warto transportować na samym końcu. Firma Mrówka Bagażówka Warszawa zaleca również podpisywanie akcesoriów przed zapakowaniem, dzięki czemu będziemy dokładnie wiedzieć, jakie elementy zostały już przewiezione na nowe miejsce.

Może spodobać Ci się również:

Producenci opakowań tekturowych proponują wiele rozwiązań - oto ich przegląd!

Producenci opakowań tekturowych proponują wiele rozwiązań – oto ich przegląd!

31 października 2019

Producent opakowań kartonowych proponuje bardzo wiele rozwiązań, aby jak najwięcej konsumentów było w pełni zadowolonych z zakupu. Jest to bardzo istotne, bo każda przesyłka musi być odpowiednio zabezpieczona. Tylko w…

Czytaj więcej