piątek, 26 kwietnia 2024r.

Trudno dostępne części do aut zabytkowych – jak je wybrać?

unnamed file 3

Śmiało można stwierdzić, że coraz więcej ludzi – zarówno w samej Polsce, jak i na całym świecie – interesuje się poszukiwaniem zabytkowych części do samochodów. Prawdziwi pasjonaci nie tylko przekopują internet, aby odnaleźć perełki – na przykład z okresu PRL-u, ale są w stanie pojechać na drugi koniec kraju, by zdobyć to, co akurat jest im potrzebne. Te trudno dostępne części zazwyczaj są najciekawsze!

Jak wybrać części do samochodów zabytkowych?

Nie tylko do samych poszukiwań należy się odpowiednio przygotować. Należy również pamiętać o tym, jak dobrać części do aut zabytkowych tak, aby później się nie rozczarować, bo na przykład nie są w stanie takim, w jakim miały być. Według Międzynarodowej Federacji Pojazdów Zabytkowych, auta zabytkowe to te, których produkcja zakończyła się 25 lat wcześniej. Federacja wprowadziła też pięć poszczególnych kategorii wiekowych:

  1. Pojazdy wyprodukowane przed dniem 31 grudnia 1904 roku. 
  2. Auta wyprodukowane pomiędzy 1 stycznia 1905 roku a 31 grudnia 1918 roku. 
  3. Samochody stworzone w latach od 1919 do 1930. 
  4. Pojazdy wyprodukowane pomiędzy rokiem 1945 a 1976. 

Definicja została opisana również w art. 2 Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku Prawa o Ruchu Drogowym. Mówi ona o tym, że samochód zabytkowy będzie nim, jeśli posiada większość oryginalnych elementów, jest wpisany do rejestru zabytków albo ujęto go w centralnej ewidencji dóbr kultury. To wszystko należy mieć na uwadzę, aby wybrać odpowiednie części, między innymi w sklepie z częściami do klasyków. 

Części samochodowe online – do wyboru, do koloru!

Sklepy z częściami samochodowymi w internecie trzeba najpierw sprawdzić, aby skorzystać z ich usług. Jednym z wiarygodnych „wirtualnych miejsc” tego typu jest sklep o nazwie „Zabytkowe Części”, w którym dostępne są tanie i ciężkie do znalezienia partie do odmiennych modeli aut (tych starszych i nowszych). Wśród partii są te, które dopasuje się do: Fiata, FSO, Forda, Syreny, Zastavy, Skody, Volvo, Liaz, a także Nysy, Żuka czy BMW, Peugeota i Opla. 

 

 

Może spodobać Ci się również:

Tektura jako produkt ekologiczny

Tektura jako produkt ekologiczny

19 lipca 2019

Tektura to jedno z tworzyw, które poddaje się recyklingowi. Uważana jest za najgrubszy materiał papierniczy, powstający poprzez sklejenie kilku warstw masy papierniczej. Wykorzystujemy ją zarówno w przemyśle technicznym, jak i…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady