poniedziałek, 22 lipca 2024r.

Wynajem długoterminowy – jak działa i czy jest opłacalny?

photo 1518987048 93e29699e79acropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw4N3x8Y2FyfGVufDF8MHx8fDE2NTM5MTY3NDQixlibrb 1.2.1q80w1080

Nie każdy ma pieniądze na zakup nowego samochodu z salonu. Czy tacy ludzie są zatem skazani na używane pojazdy o znacznie niższej wydajności? Niekoniecznie… Istnieje bowiem możliwość wynajmu długoterminowego, który stanowi sporą konkurencję popularnych ofert leasingowych. W jaki sposób to działa? I dla kogo wynajem jest opłacalny?

Podstawowe informacje o wynajmie długoterminowym

Taka umowa najczęściej zawierana jest na kilka, kilkanaście miesięcy do dwóch lat. W tym czasie użytkownik może korzystać z wybranego samochodu na zasadach opisany w dokumencie umowy. W ramach współpracy wynajmujący zobowiązuje się najczęściej do pokrycia kosztów obsługi serwisowej, spraw związanych z ubezpieczeniem samochodu oraz wymianą opon.

Taki system ma jednak pewne ograniczenia. Bardzo często użytkownik samochodu ma określony limit kilometrów, których przekroczenie wiąże się z dodatkową opłatą. Istnieją też niekiedy inne zobowiązania, takie jak konieczność utrzymania samochodu w czystości czy gruntowne sprzątanie przed zwrotem.

Leasing a wynajem – czym to się różni?

W obu przypadkach mamy możliwość korzystania z wypożyczonych pojazdów, choć na nieco innych zasadach. Leasing jest dedykowany szczególnie tym, którzy chcą wykupić auto po czasie trwania umowy. To idealny sposób dla ludzi, planujących nabycie nowego pojazdu, którzy nie mają obecnie funduszy na ten cel. W tym przypadku najemca ma również więcej możliwości – na przykład za zgodą wynajmującego może modyfikować samochód, dodając do niego instalację LPG.

Wynajem jest pod tym względem bardziej ograniczony. Kierowca korzystający z takiej usługi musi ściśle dostosować się do przyjętego regulaminu. Trzeba mieć na uwadze fakt, że samochód po okresie najmu wróci do właściciela i nie będzie możliwości jego wykupienia.

Dla kogo wynajem długoterminowy?

To doskonały sposób dla osób, które nie chcą martwić się o stan techniczny samochodu. Wszystkie usługi z tym związane najczęściej leżą w tym przypadku po stronie wynajmującego, co jest bardzo komfortowe dla najemcy. W ten sposób można więc jeździć nowym samochodem i nie martwić się o napotkane usterki.

Niestety kompleksowa obsługa wymaga swojej ceny, dlatego za wynajem długoterminowy będziemy musieli zapłacić więcej. Nie jest to więc propozycja dla każdego, dodatkowo trzeba się liczyć z limitem przejechanych kilometrów, który może utrudnić eksploatację samochodu. Zawsze jednak można postawić na ofertę leasingową, która da znacznie większy wachlarz możliwości.

Może spodobać Ci się również:

Klej do papieru - klejenie książek w introligarstwie to wielkie wyzwanie. Czym musi charakteryzować się spoiwo?

Klej do papieru – klejenie książek w introligarstwie to wielkie wyzwanie. Czym musi charakteryzować się spoiwo?

26 sierpnia 2019

Proces introligatorski jest niezwykle skomplikowany. Trzeba zastosować w nim odpowiednie maszyny oraz technologię, jednak to nie wszystko – potrzeba także dobrych klejów. Na rynku dostępne są różne, warto zatem wiedzieć,…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady