Ile kosztuje garnitur szyty na miarę?
W życiu każdego mężczyzny przychodzi moment, w którym staję on przed zakupem odpowiedniego dla siebie garnituru. Może to być pierwszy w życiu bal wieczorowy, taki jak studniówka, lub też zbliżający się wielkimi krokami ślub. Na rynku możemy wyróżnić wiele rodzajów garniturów, różniących się od siebie materiałem, z którego został on uszyty, fasonem, kolorem. Ale co w sytuacji, gdy nasza sylwetka jest odbiegająca od modeli zdjętych wprost ze sklepowych wieszaków? Na ratunek w takiej sytuacji przychodzi garnitur szyty na miarę.
Dlaczego lepiej pójść do krawca?
Rozmiarówka sklepowa nie zawsze spełnia nasze oczekiwania. Często trudno nam dobrać odpowiedni model przez mankamenty naszej budowy, takie jak np. nieproporcjonalnie szerokie ramiona do reszty sylwetki. Garnitur na zamówienie ma tę zaletę, iż jest skrojony wyłącznie pod nas.
Krawiec przy szyciu garnituru na miarę bierze każdy aspekt naszej sylwetki pod uwagę, tak aby gotowy produkt spełniał nasze oczekiwania i wyglądał na nas świetnie. W krawiectwie wyróżniamy przede wszystkim dwie metody szycia: bespoke i made to measure.
Czym to się różni?
Metoda made to measure polega na zdjęciu miary przez doradcę, który nie uczestniczy przy produkcji. Z łatwością można dopasować gotowy szablon lub wcześniej uszyty garnitur do sylwetki klienta. Metoda ta charakteryzuje się stosunkowo krótkim czasem oczekiwania. Proces szycia przebiega głównie maszynowo, a jedynie drobne poprawki są wykonywane ręcznie.
Bespoke natomiast wymaga pełnego zaangażowania od krawca. Cały proces jest wykonywany ręcznie, przez co czas oczekiwania drastycznie wzrasta. Uszycie takiego garnituru zajmuję do kilku tygodni. Główną różnicą jest natomiast cena. Proces ten jest kosztowny, jednak wart efektu. Wybór pozostaje jedynie w rękach klienta. Jest uzależniony on od budżetu, jaki ma zostać przeznaczony na strój.
Ile kosztuje garnitur szyty na miarę?
W zależności od kroju i metody wykonania, cena będzie się różnić. Garnitur uszyty metodą made to measure zostanie zrealizowany w szybkim tempie i jego cena waha się w okolicach 5 tysięcy złotych. Co innego tyczy się metody bespoke. Jest to proces wymagający od krawca niezwykłej precyzji i dbałości o najmniejsze detale. Produkty szyte w ten sposób zapewniają unikalność oraz wyrafinowany styl. Ceny takich modeli zaczynają się od 8 tysięcy, kończąc na parunastu tysiącach złotych.
Może spodobać Ci się również:
Koty to zwierzęta lubiące zabawę, a więc oprócz karmienia, musimy zadbać o to, aby nasz domownik się nie nudził. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza kiedy kot przebywa cały czas w…
Czytaj więcej