poniedziałek, 22 lipca 2024r.

Odpływ liniowy – jak czyścić jego powierzchnię?

photo 1628736878083 a9fa2461f730cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMTR8fHNob3dlcnxlbnwxfDB8fHwxNjU3ODcwODQyixlibrb 1.2.1q80w1080

W nowoczesnej łazience coraz częściej pojawiają się nietuzinkowe systemy kabinowe typu walk in. To innowacyjne rozwiązanie pomaga przygotować łazienkę w unikalnym stylu. Razem z zestawem często występuje odpływ liniowy, który montowany jest bezpośrednio w posadzce. Utarło się jednak przekonanie, że element często się zapycha i trudno go doczyścić. Czy faktycznie tak jest?

Dlaczego warto zainstalować odpływ liniowy?

Korzyści z montażu urządzenia jest mnóstwo. Przede wszystkim dzięki takiemu rozwiązaniu możemy ustawić system kabinowy bez konieczności zakupu brodzika. Odpływ liniowy niski wystarczy odpowiednio zabezpieczyć i obudować dno płytkami, zachowując odpowiedni kąt spadku.

Takie rozwiązanie ma nie tylko ekonomiczną zaletę, lecz jednocześnie jest bardzo stylowe i niesie niezliczoną ilość możliwości aranżacji. Możemy obudować taką konstrukcję płytkami o dowolnym kolorze, dzięki temu zaprojektujemy pomieszczenie zgodnie z indywidualnym pomysłem. Dodatkowo odpływ liniowy jest bardzo wygodny w użyciu. Kabinę bez brodzika docenią szczególnie osoby chore i starsze, które będą mogły bez przeszkód wchodzić do środka i korzystać z zestawu.

Czyszczenie odpływu nie jest takie trudne…

Przy regularnej konserwacji, odpływ liniowy złoty przez długi czas zachowa swoje pierwotne cechy. Czyszczenie warto rozpocząć od zdjęcia zewnętrznej maskownicy i usunięcia nieczystości z tzw. korytka oraz syfonu. Najlepiej użyć do tego łagodnych detergentów, które usuną brud i nie naruszą struktury odpływu. Dobrze jest też wybrać wariant z tzw. suchym syfonem, którego będzie można wyjąć w trakcie czyszczenia.

W dalszym kroku należy usunąć brud z maskownicy. Jeśli mamy do czynienia z obudową ze stali nierdzewnej, najlepiej wykorzystać dedykowane detergenty, w innym przypadku można zastosować standardowe środki czyszczące.

Jakie mogą być przyczyny zatykania się odpływu?

Dobrze zaprojektowany prysznic z odpływem liniowym powinien działać bez zarzutów. Czasem jednak zdarza się, że przepływ wody nie jest wystarczający. Może to wiązać się przykładowo z niedopasowaniem szerokości korytka do wydajności deszczownicy. Jeśli zbyt dużo wody będzie spływać do odpływu, może on nie radzić sobie z jej odprowadzeniem.

Częstym problemem jest również ustawienie zbyt małego spadku dna. Najlepiej, gdy wynosi on około 2,5 procent. Wtedy woda z deszczownicy będzie mogła swobodnie spływać w kierunku syfonu wylotowego. Zbyt mały spadek może wywołać częściowe zablokowanie wody i dyskomfort w trakcie kąpieli.

Może spodobać Ci się również:

photo 1525170483500 d6489955a67fcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxNXx8c3VpdCUyMGdyZWVufGVufDF8MHx8fDE2NDI0MTc2NDUixlibrb 1.2.1q80w1080

Jak wybrać garnitur ślubny i dlaczego lepiej zamówić u krawca niż kupić?

1 października 2022

Założenie garnituru ślubnego to jeden z najbardziej niezapomnianych momentów w życiu pana młodego. Wybór stroju ślubnego może być trudnym zadaniem, gdyż garnitur ślubny powinien wyglądać profesjonalnie, a jednocześnie stylowo i…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady