Zakup garnituru wiosną – fasony, kolory i inne praktyczne porady
Sezon wiosenny to często dobry moment, by wybrać nowy garnitur. Możemy kupić gotowy model w sklepie i w razie potrzeb nanieść drobne poprawki krawieckie lub zdecydować się na ten szyty na miarę. W drugim przypadku dostajemy większe możliwości dopasowania barwy, tkaniny czy kroju marynarki i spodni. Co należy wiedzieć, nim wiosną tego roku zdecydujemy się uzupełnić garderobę? Mamy kilka wskazówek.
Jak wybrać kolor?
Jedną z kluczowych kwestii jest dobór koloru. Klasycznym rozwiązaniem będzie granat lub szarość. Modnym zabiegiem są kontrastowe marynarki (w kolorze lub fakturze) zestawione ze stonowanymi spodniami (czarnymi czy szarymi). Duże możliwości pod względem doboru kolorystyki daje szycie miarowe. Łatwiej zrealizujemy marzenia o ekstrawaganckim kolorze całości czy detali – może modna głęboka zieleń?
Jaki wybrać fason garnituru?
Wybierając fason garnituru, kierujmy się potrzebami naszej sylwetki. Aktualnie trendem są dopasowanie w talii, krótsze marynarki oraz spodnie z niższym pasem i węższymi nogawkami. Taki zestaw niekoniecznie sprawdzi się dla tęższych mężczyzn, chociaż nie oznacza to wcale rezygnacji z zwężonych ubrań. Należy tylko odpowiednio dobrać proporcje i nie przesadzić.
Jak powinien leżeć garnitur?
W sklepach znajdziemy szeroki wybór gotowych garniturów. Często wystarczy chwila pracy krawcowej, by taki garnitur dobrze się prezentował. Odpowiednie dopasowanie szerokości marynarki, obszerność i stan spodni, szerokość klap marynarki, poszczególne długości to główne kwestie o które należy zadbać. Co jednak gdy takie sklepowe garnitury zwyczajnie na nas nie leżą i krawcowa nic na to nie poradzi? Rozwiązaniem może być szycie garniturów na miarę.
Jak stworzyć stylizację z garniturem?
O sukcesie naszego wyglądu stanowią detale. Koszula, buty czy inne akcesoria oprócz dopasowania garnituru ]są kolejnym wyznacznikiem sukcesu. O naszej stylizacji należy myśleć kompleksowo i zadbać o elementy jak np. mankiety koszuli wystające na 1-2 cm spod rękawów garnituru czy wypastowane buty. Detale jak poszetka czy węzeł krawata są okazją do wyrażenia indywidualnego stylu. Dzięki nim nie raz możemy zaszaleć!
Elementy, którymi dopełnimy strój:
- koszula – kolor powinien współgrać z garniturem, klasycznym i eleganckim wyborem jest biel lub błękit. Koszula z plisą przykrywającą guziki będzie bardziej uroczysta, sprawdzi się np. w przypadku uczestnictwa w ślubie. W przypadku mniej oficjalnych okazji można zdecydować się na kolorowe guziki czy kontrastowy kołnierzyk.
- krawat lub mucha – zawsze pamiętajmy o tym dodatku, bez względu na co się zdecydujemy. Inaczej nasz ubiór wyda się niedopracowany.
- poszetka, pasek, spinki do mankietów – to elementy, dzięki którym zadbamy o wyrażenie naszego stylu. O ile pasek lepiej wybrać stonowany, to spinki czy poszetka mogą pozwolić nam przełamać oficjalność stroju.
- buty – wygodne, najlepiej proste i klasyczne w brązowym czy czarnym kolorze. Ciekawym wyborem będą buty w odcieniu brązowo-wiśniowym.
Decydując się na szycie garnituru na miarę możemy wprowadzić takie elementy przy pomocą krawiectwa – kontrastowa podszewka, niestandardowe guziki, rzadko spotykany w masowej produkcji krój. Innym elementem jest możliwość personalizacji, na przykład w formie wyhaftowanego inicjału. W ten sposób na każdej uroczystości będziemy czuli się swobodnie i elegancko.
Może spodobać Ci się również:
Moda damska to wszystkie kolory tęczy. Panie wybierają stroje dobierając dodatki kolorystycznie, odważnie zestawiając różne elementy. Moda męska jest zazwyczaj nieco bardziej stonowana, lecz kolory dobrze zestawione i w niej…
Czytaj więcej