poniedziałek, 22 lipca 2024r.

Co oznacza biżuteria z pereł?

Co oznacza biżuteria z pereł?

Biżuteria z pereł cieszy się ogromną popularnością. Nie może to dziwić. W końcu wygląda niezwykle pięknie, a każda kobieta prezentuje się w niej naprawdę zjawiskowo. Trzeba jednak wiedzieć, że perły mają bardzo różne znaczenie w kulturze. Dla jednych są symbolem szczęścia i powodzenia. Inni natomiast wierzą, że przynoszą pecha. Warto zatem wiedzieć o nich nieco więcej i o tym, co symbolizują.

Perły w kulturze

W chrześcijaństwie stanowią atrybut Maryi. Z kolei w wielu innych kulturach, kojarzone są z boginią miłości Afrodytą. W epoce renesansu oznaczały miłość fizyczną. Ciekawą historię dotyczącą pereł odnaleźć można w hinduizmie. Wierzy się tam, że Kryszna pragnął podarować swojej córce w prezencie ślubnym to, co najpiękniejsze i najczystsze. Prezentem tym były właśnie perły, które wyłowił z morza.

Biżuteria ślubna

Perły bardzo często stanowią element biżuterii ślubnej. Wynika to z kilku przyczyn. Po pierwsze, są niezwykle eleganckie. Po drugie, są delikatne. I po trzecie, nie rzucają się tak bardzo w oczy. Panna młoda wygląda zatem naprawdę zjawiskowo. Są jednak i takie, które biżuterii z pereł unikają. Wynika to z wierzenia, że powstały z łez, a zatem mogą przynosić pecha. Z drugiej strony wierzy się także, że symbolizują i przynoszą bogactwo. Wybór biżuterii ślubnej złożonej z pereł jest zatem najczęściej kwestią indywidualną.

Kobiecość

Choć mówi się, że najlepszym przyjacielem kobiety są diamenty, to jednak właśnie perły uznawane są za symbol silnej damy. Świadczy o tym choćby to, że nosiły je takie damy jak Coco Chanel czy Margaret Thatcher. Tym paniom siły odmówić nie można! Dlatego też często uważa się, że noszenie biżuterii z pereł świadczy o sile i samodzielności.

Przesądy przesądami…

Czy biżuteria z pereł to dobry pomysł? Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak. Panie, które wahają się, czy założyć perłowe kolczyki czy perłowy naszyjnik, z pewnością nie powinny tego robić – bo będą w nich wyglądać przepięknie! To idealny wybór na niejedno uroczyste i eleganckie wyjście. Dlatego śmiało można powiedzieć, że każda kobieta, która chce mieć klasę, powinna posiadać w swojej szafce perłową biżuterię. Tym bardziej, że wybór tego typu dodatków jest dziś naprawdę szeroki. Dlatego każda z pań z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Może spodobać Ci się również:

Sprzedajesz samochód? Musi wyglądać jak z obrazka

Sprzedajesz samochód? Musi wyglądać jak z obrazka

30 kwietnia 2020

Każdy sprzedający wie, że doskonały wygląd samochodu znacząco zwiększa szansę jego sprzedaży. Błyszczący lakier, czysta tapicerka i pachnące wnętrze sprawiają, że kupujący chętniej decydują się na podpisanie umowy, skłaniając się…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady