poniedziałek, 22 lipca 2024r.

Jak zabezpieczyć szkło w transporcie podczas przeprowadzki?

photo 1605678141352 ccd8c79848d9cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0Mnx8Y2FyJTIwd2l0aCUyMGJveHxlbnwxfDB8fHwxNzA4ODYwMTk1fDAixlibrb 4.0.3q80w1080

W trakcie przeprowadzki musimy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie całego dostępnego sprzętu. Nie chcielibyśmy przecież, by niektóre z akcesoriów uległy uszkodzeniu w czasie przewozu. Dlatego warto wykorzystać dodatkowe materiały ochronne, które odizolują powierzchnię wszystkich elementów. Dużo uwagi poświęćmy w szczególności materiałom delikatnym, takim jak szkło.

Dekoracyjne elementy ze szkła muszą być zabezpieczone

W trakcie transportu mebli do sąsiednich miast kierowca samochodu dostawczego będzie poruszał się po zróżnicowanym terenie. Szkło jest materiałem szczególnie podatnym na uszkodzenia mechaniczne, dlatego przed wysyłką takich akcesoriów powinniśmy odpowiednio je zabezpieczyć. Kluczowe znaczenie będzie mieć już sam sposób pakowania – najlepiej taki sprzęt umieszczać pojedynczo w osobnych pudełkach.

Tutaj zwykły karton nie wystarczy. Trzeba będzie wykorzystać również inne materiały zabezpieczające, takie jak folia bąbelkowa, folia strecz czy materiały. Zwróćmy uwagę na to, czy produkty po zapakowaniu nie będą stykać się powierzchnią. Takie ułożenie mogłoby spotęgować uszkodzenia powstałe w wyniku wstrząsów w trakcie jazdy.

Kiedy transportować takie akcesoria?

Z reguły w pierwszej kolejności organizuje się transport produktów wielkogabarytowych i mebli. Wpływa to na późniejsze etapy rozpakowania – do pustego pomieszczenia łatwiej będzie wnieść duże akcesoria. Produkty delikatne najlepiej przewozić osobno na samym końcu. W ten sposób ograniczymy ryzyko ich zniszczenia na przykład poprzez nierozważne ustawienie na ich wierzchu pudełek z cięższymi przedmiotami.

Do przewozu mebli najlepiej wykorzystać odpowiednio przygotowane samochody dostawcze. Można je wynająć od firm przeprowadzkowych lub transportowych. Dobrym pomysłem będzie również transport szkła prywatnym samochodem, trzeba jednak pamiętać o dokładnym zabezpieczeniu na czas przejazdu.

Na jakie akcesoria warto jeszcze uważać?

Zadbajmy szczególnie o produkty przygotowane ze szkła, ceramiki, gliny lub innych materiałów, które mogą ulec zniszczeniu w trakcie wstrząsów. Drewniane meble, mimo że mają pewną wytrzymałość również mogą ulec stłuczeniu lub obiciu. Dlatego warto przede wszystkim zabezpieczyć ich ruchome elementy folią strecz i umieścić je w dopasowanych pudełkach.

Drogie eksponaty, dzieła sztuki lub rzeźby najlepiej przewozić osobiście, układając je na siedzeniach samochodu. Dzięki temu będziemy mogli w pełni kontrolować ich stan w trakcie transportu.

Może spodobać Ci się również:

jak si przygotowa do rozmowy kwalifikacyjnej online

Jak się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej online?

31 lipca 2020

W branży HR od pewnego czasu stosuje się wiele nowoczesnych rozwiązań, usprawniających prowadzenie procesów rekrutacyjnych: dedykowane systemy do zarządzania aplikacjami kandydatów, możliwość zdalnego realizowania zadań rekrutacyjnych, a nawet prowadzenie rozmów…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady