poniedziałek, 22 lipca 2024r.

Co pić do pizzy? Wybór jest duży i zależy od rodzaju

Co pić do pizzy? Wybór jest duży i zależy od rodzaju

Co najlepiej zamówić do pizzy? Odpowiedź na to pytanie wydaje się bardzo prosta: zamów to, na co najbardziej masz ochotę. Pizza na dowóz w Krakowie oferuje wiele dodatków do pizzy, warto jednak wiedzieć, że poprzez odpowiedni dobór napoju do pizzy możemy sprawić, że będzie nam ona lepiej smakowała.

Jaki rodzaj napoju wybrać do pizzy? 

Przy wyborze najważniejsze jest to, aby podkreślić smak poszczególnych składników posiłku.

Wielu z nas najczęściej zamawia do pizzy klasyczne słodkie i gazowane napoje. Niestety ten wybór ma wpływ na spadek apetytu, a lepki posmak pozostający w ustach sprawia, że nie odczuwamy w pełni doznań smakowych, jakie oferuje nam pizza. Cukier powoduje uczucie nasycenia, przez co wydaje nam się, że jesteśmy najedzeni. Z kolei dwutlenek węgla zawarty w napojach gazowanych wywołuje uczucie ciężkości i spadek apetytu.

Jakie wino wybrać?

Włosi do pizzy najczęściej zamawiają wino. Na przykład do klasycznej Margherity, którą serwuje prawie każda pizzeria, najlepiej pasuje białe. Nie zabija ono smaku pomidorów, które są głównym składnikiem tego rodzaju pizzy. Najlepiej, aby białe wino miało lekko cytrusowy aromat.

Do pizzy pikantnej, w której głównym składnikiem jest mięso, najlepiej wybrać wino czerwone. Niweluje ono ostrość pikantnych składników, podbija ich smak i sprawia, że będą one nieco łagodniejsze. Do szynki czy pepperoni wybierzmy więc wino o niezbyt wytrawnym smaku.

Wyraziste wino czerwone lub białe, w którym zdecydowanie można wyczuć smak owoców, będzie idealnym towarzystwem dla pizzy cztery sery. Lekko kwaśny posmak sprawi, że tłustość serów nie będzie aż tak wyczuwalna i pizza będzie wydawać się lżejsza.

Co jeśli nie pijemy alkoholu? 

Jeśli nie przepadamy za smakiem wina, najlepszym rozwiązaniem będzie zamówienie do pizzy zwykłej, niegazowanej wody, która ugasi pragnienie, ale nie zaburzy kompozycji jedzenia. Jeśli więc kompletnie nie mamy pomysłu co wypić do pizzy, to postawmy na zwykłą wodę, która ma neutralny smak i sprawdzi się podczas każdego posiłku. 

Najważniejsze wskazówki dotyczące doboru napoju do pizzy: 

  1. Należy unikać napojów słodzonych i takich o mocnym aromacie, które zabijają smak.
  2. Do pizzy z mięsem zawsze wybieraj czerwone wino o półwytrawnym smaku.
  3. Pizza z tłustymi dodatkami najlepiej smakuje z lekko kwaśnymi trunkami.
  4. Jeśli nie masz pomysłu co wybrać do picia, postaw na zwykłą niegazowaną wodę.

Może spodobać Ci się również:

photo 1489486501123 5c1af10d0be6cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxNHx8bWF0aGVtYXRpY3N8ZW58MXwwfHx8MTY3MjMyOTUzMAixlibrb 4.0.3q80w1080

Kiedy jest matura rozszerzona z matematyki? Jak skutecznie i szybko przygotować się do matury z matematyki?

1 grudnia 2022

Egzamin dojrzałości to bardzo ważny etap w życiu każdego młodego człowieka. Matura otwiera możliwość dalszego kontynuowania nauki na studiach wyższych. Jest to droga, którą wybiera wiele osób chcących coś osiągnąć…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady