czwartek, 28 września 2023r.

Drzwi wejściowe – modne i funkcjonalne

unnamed file 3

Indywidualne potrzeby oraz upodobania są niezbędne przy wyborze drzwi zewnętrznych. Być może powiedzenie: „modne drzwi”, nie jest dobrym określeniem, ale trendy zmieniające świat bardzo głęboko wnikają w każdą dziedzinę. Aranżacje i wnętrzarstwo z roku na rok wymaga umiejętnego łączenia rozwiązań technologicznych i wyglądu.

Wybór odpowiednich drzwi to inwestycja na wiele lat, jednakże dyktowana aktualnymi wymogami. Tu ważnymi elementami, poza wyglądem będzie termoizolacja, a także bezpieczeństwo. Sprawdzić, więc warto, jakie nowe modele oferuje nowoczesny producent drzwi zewnętrznych.

Najmodniejsze kolory drzwi

Kolorystyka drzwi jest ważna, jeśli właściciel domu chce uzyskać odpowiedni efekt zewnętrznej aranżacji oraz wewnętrznego wyglądu przedsionka. Nowy design zakłada odejście od faktury drewnianej na rzecz coraz innych struktur oraz żywszych kolorów. Wyjątkowo popularny staje się kolor niebieski lub granatowy, a co odważniejsi sięgają po krwistą czerwień, która z dobrze dobraną bielą ścian daje oszałamiający efekt.

Ciemne kolory zawsze będą modne. Dyskretna elegancja i poczucie luksusu jest ich główną cechą. W kontraście, lecz również zachowując elegancki wygląd, idą jaśniejsze i stonowane barwy. Zainteresowaniem cieszą się również drzwi w dwóch kolorach. Każda barwa jest dobra, jeśli tylko pasuje do całości.

Nowoczesne i ekologiczne drzwi zewnętrzne

Producenci drzwi krok w krok podążają za architektami i projektantami w opracowywaniu rozwiązań ekologicznych w swoich produktach. Nowoczesne drzwi zewnętrzne wykorzystują szereg tego typu rozwiązań, głównie przy produkcji. Nowym wynalazkiem są drzwi hybrydowe, które łączą w sobie stal, aluminium i drewno, a proces ich produkcji jest energooszczędny.

Prostota i nieograniczone możliwości dekoracyjne powodują, że chętnie wybierane są przeszklone drzwi zewnętrze. Stosowane są głównie na tarasach, bądź balkonach. Dodatkowo nowoczesne technologie, w tym kruchym tworzywie, pozwalają na zastosowanie odpowiednich wzmocnień i zabezpieczeń.

Nowe trendy, czyli naświetla w drzwiach zewnętrznych

Naświetla lub doświetla to przeszklone powierzchnie boczne lub górne okalające drzwi. Montowane są głównie w domach wolnostojących. Efekt, jaki dają jest wart ich zainstalowania. Wejście nabiera eleganckiego i wykwintnego wyglądu, a równocześnie światło z zewnątrz rozjaśnia wnętrze za progiem.

Często zamawiane są do rezydencji i domów w stylu tradycyjnym. Jednakże równie chętnie sięgają po to rozwiązanie właściciele domów skandynawskich. Warunkiem jest możliwość dostosowania do tej instalacji powierzchni około drzwiowej.

Może spodobać Ci się również:

photo 1541888946425 d81bb19240f5ixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Jak wykonać tynki strukturalne?

1 października 2022

Tynki strukturalne stanowią obecnie świetną alternatywę dla zapraw cementowych. To mieszanki, które doskonale izolują ściany, pozwalając jednocześnie na przygotowanie unikalnej kompozycji o wyrazistym wzorze. Można je nakładać ręcznie lub wykorzystując…

Czytaj więcej