poniedziałek, 22 lipca 2024r.

Ile kosztuje blat kamienny do kuchni? Czy warto go kupić?

Ile kosztuje blat kamienny do kuchni? Czy warto go kupić?

Blat pełni ważną funkcję w kuchni, a do tego jest narażony na działanie wilgoci, wysokich temperatur oraz różnych substancji. Dlatego musi być wykonany z wytrzymałego materiału, który umożliwia przygotowywanie potraw bez martwienia się o zarysowania i uszkodzenia. Z tego powodu coraz chętniej wybierane są blaty kuchenne z kamienia.

Dlaczego w kuchni sprawdzi się blat z kamienia?

Kamień jest doskonałym wyborem do kuchni, ponieważ jest materiałem twardym i wytrzymałym, dzięki czemu jest odporny na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Podczas normalnego użytkowania nie powinno dojść do poważnych uszczerbków, a drobne rysy można wypolerować. Kamień jest także odporny na wysokie temperatury, wilgoć. Dzięki temu można na nim postawić np. gorący garnek. Te wszystkie cechy sprawiają, że jest to bardzo praktyczny wybór. Przy tym kuchenne blaty kamienne posiadają ponadczasowy i ekskluzywny wygląd. Dlatego nadają niepowtarzalny charakter wnętrzu. Przy tym ze względu na swoją trwałość świetnie znoszą próbę czasu i są w stanie zachować nieskazitelny wygląd nawet kilkadziesiąt lat.

Jaki materiał na blat kuchenny wybrać? Granit czy marmur?

Zastanawiasz się jaki materiał sprawdzi się najlepiej na kamienny blat do kuchni? Najczęściej rozważania dotyczą granitu oraz marmuru. Pierwszy kamień jest polecany, bo jest trwalszy i wytrzymalszy, ponadto jest odporny na przebarwienia. Dodatkowo granit łatwo utrzymać w czystości, nie wymaga specjalnej impregnacji. To doskonały wybór dla osób, które cenią przede wszystkim funkcje praktyczne.

Natomiast marmur wiele osób zachwyca swoim wyglądem, nie bez przyczyny jest on uznawany za najpiękniejszy kamień. Decydując się na blat kuchenny z tego surowca, musisz pamiętać o stosowaniu odpowiednich środków i regularnej pielęgnacji. W przeciwnym wypadku może dojść do trwałych przebarwień. Jednak jeśli to kwestie estetyczne grają dla Ciebie pierwsze skrzypce, to oczywiście możesz wybrać kuchenny blat marmurowy. Musisz pamiętać o tym, że jego pielęgnacja wymaga więcej pracy niż w przypadku granitu.

Ile kosztuje blat z kamienia do kuchni? Co wpływa na cenę?

Planując kamienny blat w kuchni, należy liczyć się z dużym wydatkiem. Na cenę końcową wpływa nie tylko koszt materiału, ale także konieczność pracy z nim. Obróbka kamienia wymaga odpowiednich umiejętności oraz specjalnych narzędzi. Do tego należy doliczyć montaż, który jest bardziej czasochłonny niż w przypadku blatów z innych surowców. Ostateczna cena zależy także od rodzaju wykończenia oraz dodatkowych prac związanych z kamieniem np. montaż zlewu, ociekaczy. Jednocześnie, pomimo że blaty kuchenne są drogie, to za tę cenę otrzymujemy znacznie wyższą jakość oraz ponadczasowy wygląd.

Może spodobać Ci się również:

tingey injury law firm 6sl88x150Xs unsplash

Ile kosztuje adwokat? Ile trzeba zapłacić adwokatowi za sprawę?

21 maja 2020

Aby nadać bieg postępowaniu przed sądem, powód powinien uiścić opłatę. Oprócz niej, musi się przygotować na poniesienie innych kosztów. Jednym z nich jest pomoc adwokata, którego udział może pochłonąć dużą…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady