poniedziałek, 22 lipca 2024r.

Ile kosztuje monitoring gps samochodu i jak działa?

unnamed file 2

Mimo że w dzisiejszych czasach kradzieże samochodów zdarzają się dużo rzadziej, niż miało to miejsce dekadę temu, warto w odpowiedni sposób zabezpieczyć swoje auto. Czy monitoring gps samochodu to dobre rozwiązanie? Jak działa oraz kiedy warto zdecydować się na taką inwestycję?

System ochrony pojazdu – jaki? 

Może się wydawać, że gps radiowy to zbędny sprzęt, bo przecież nie zabezpiecza bezpośrednio naszego pojazdu przed kradzieżą. Niemniej jednak, w ten sposób można szybko odzyskać skradzione auto, co w innych sytuacjach może okazać się niemożliwe. Złodzieje bardzo szybko rozbierają skradzione auto na części i w tej formie zostaje sprzedane, to sprawia, że staje się niemożliwe do przechwycenia.

Jaki system ochrony pojazdu wybrać? Najlepszym rozwiązaniem będzie nadajnik gps do samochodu wyposażony we własną częstotliwość fal radiowych. Taka forma ochrony będzie najskuteczniejsza, gdyż przestępcy nie będą w stanie zagłuszyć sygnału przesyłu danych. 

Warto wybierać systemy zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce, bo taki sprzęt jest przystosowany do realiów krajowych. To sprawia, że będzie najskuteczniejszy w działaniu.

Ile kosztuje nadajnik gps?

Chociaż na rynku można znaleźć bardzo dużo systemów ochrony pojazdów, prawda jest taka, że większość z nich nie będzie dobrze spełniała swojej funkcji. Nie decydujmy się na system monitoringu radiowego, mając na uwadze wyłącznie cenę, gdyż jest to droga do znikąd. Za dobrej jakości nadajnik trzeba będzie zapłacić około tysiąca złotych, jednak to bez wątpienia bardzo dobra inwestycja.

Lepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w nadajnik od renomowanego producenta, który jest obecny na rynku od wielu lat, a więc doskonale zdaje sobie sprawę, jakie są polskie realia dotyczące kradzieży aut. Wybierając system posiadający własną częstotliwość radiową, można będzie spać spokojnie, nie martwiąc się o swój pojazd. 

Jak to działa?

Nadajnik gps umieszcza się wewnątrz pojazdu w niewidocznym, trudno dostępnym miejscu. Złodzieje rzadko orientują się, że kradną pojazd zaopatrzony w lokalizator.

Gdy zauważymy, że nasz samochód został skradziony, zgłaszamy ten fakt, wówczas system ochrony zostaje wybudzony i centrum monitoringu zaczyna lokalizację auta. Następnie o przestępstwie zostają powiadomione odpowiednie służby mundurowe, w ten sposób można odzyskać samochód w bardzo krótkim czasie.

Podsumowując, inwestycja w gps radiowy naprawdę się opłaca. W ten sposób można odzyskać swój samochód bez większych problemów, przy czym oczywiście kluczowe jest kupienie odpowiedniego nadajnika. Takie rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim w przypadku właścicieli nowych, drogich samochodów.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 2

Który sok jest najzdrowszy – tłoczony czy przecierowy?

1 października 2021

Światowa Organizacja Zdrowia (World Health Organization) zaleca, by spożywać przynajmniej pięć porcji warzyw i owoców dziennie. Wbrew pozorom nietrudno wcielić w życie rekomendacje WHO. Wystarczy wypijać jedną szklankę soku do…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady