czwartek, 28 września 2023r.

Jak czyścić meble tapicerowane? Czy można samodzielnie wyczyścić meble tapicerowane?

photo 1498409505433 aff66f7ba9e6cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0Mnx8aG9tZSUyMGZ1cm5pdHVyZXxlbnwxfDB8fHwxNjcyMzI5ODY3ixlibrb 4.0.3q80w1080

Dbanie o meble to bardzo ważna czynność, która przedłuża ich żywotność. Dzięki temu meble są czyste, a regularne usuwanie zabrudzeń sprawia, że plamy nie pozostają na zawsze. W ten sposób pomieszczenie prezentuje się dużo lepiej, a my możemy cieszyć się czystością i porządkiem. Jak wygląda czyszczenie mebli tapicerowanych i czego unikać, aby nie zniszczyć materiału?

Meble tapicerowane – jak je czyścić?

Wyróżnia się wiele sposobów pozwalających na wyczyszczenie mebli tapicerowanych. Niestety materiały po pewnym czasie użytkowania ulegają zabrudzeniu, dlatego nie można zapominać o ich czyszczeniu. Do najpopularniejszych mieszanek, które stosowane są do czyszczenia mebli tapicerowanych zalicza się: wodę z sodą oczyszczoną, wodę z płynem do mycia naczyń oraz wodę z dodatkiem amoniaku.

Należy pamiętać o tym, aby nie moczyć za bardzo materiału. Jeżeli już zakończymy czyszczenie, trzeba delikatnie osuszyć wilgotny materiał najlepiej przy użyciu suszarki do włosów. Przygotowując mieszankę nie należy używać zbyt dużo środka czyszczącego, ponieważ materiał może stać się sztywny.

Czy samodzielne czyszczenie mebli tapicerowanych to dobra decyzja?

Jeżeli wiemy, jak wyczyścić meble tapicerowane nie jest konieczne korzystanie tutaj z usług profesjonalnych firm. Oczywiście specjaliści z pewnością szybko i skutecznie poradziliby sobie z zabrudzeniami, jednak wiele osób woli wyczyścić kanapę samodzielnie z uwagi na niższe koszty.

Dobrym rozwiązaniem jest też użycie specjalnego środka do czyszczenia. Takie produkty dostępne są w wielu sklepach, dzięki czemu nie trzeba tracić czasu na poszukiwania. Jednak w sytuacji, gdy boimy się sami czyścić meble tapicerowane z powodu ryzyka pozostawienia plam lub uszkodzenie materiału jednym wyjściem jest skorzystanie z pomocy specjalistów.

Jakie plamy można usunąć z mebli tapicerowanych?

Niestety nie zawsze możemy zapobiec zabrudzeniu mebli, zwłaszcza gdy mamy dzieci. W takim przypadku pozostaje nam jedynie regularne czyszczenie, korzystając ze sprawdzonych metod lub usług firm zajmujących się czyszczeniem mebli.

Korzystając z różnych sposobów, można usunąć plamy z tłuszczu, wina, kawy, kredek, flamastrów, długopisów, farb, a nawet te powstałe w wyniku upadku jedzenia. Trzeba tutaj wiedzieć, co będzie najlepsze do poszczególnych zabrudzeń w celu ich skutecznego usunięcia, aby meble tapicerowane do salonu wyglądały jak nowe. Niekiedy potrzebna jest tu fachowa wiedza, głównie w sytuacji, kiedy plam jest dużo i powstały one już jakoś czas temu.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 1

Jaki panel DR wybrać do swojej pracowni RTG weterynaryjnej. Na co zwrócić uwagę?

1 września 2021

Radiografia cyfrowa bezpośrednia jest najlepszym rozwiązaniem do nowo powstałej pracowni diagnostyki obrazowej. Przy wielu zaletach wybór panelu DR jest zasadny, jednakże są elementy, które powinny być przy tym brane pod…

Czytaj więcej