wtorek, 25 czerwca 2024r.

Jak dbać o glany latem?

photo 1546367564 ade1880f8921cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzNHx8U2hvZXMlMjB0cmVra2luZyUyMHJ1bm5lcnN8ZW58MXwwfHx8MTY5MDYyMjAyN3wwixlibrb 4.0.3q80w1080
Z oryginalnych butów stosowanych przez członków subkultur, glany stały się dziś bardzo wygodnym i stabilnym zamiennikiem adidasów. To produkty, które można stosować przez cały rok, ponieważ oddychająca skóra doskonale wentyluje skórę stopy. O glany jednak warto dbać, a w okresie letnim ich cholewka może być szczególnie narażona na uszkodzenia. W jaki sposób to robić?

Usuwanie zabrudzeń to podstawa

Przy każdym rodzajów butów, począwszy od standardowych trekingów Salomon ze sklepu, a kończąc na glanach obowiązuje ta sama zasada – trzeba je regularnie czyścić. Wszelkie zabrudzenia znajdujące się na powierzchni butów powinny być jak najszybciej usunięte. Dzięki temu woda i inne substancje zawarte w nieczystościach nie będą ingerowały w delikatną strukturę cholewki.
 
W jaki sposób czyścić glany? Drobne, nieprzylegające zabrudzenia możemy delikatnie wykruszyć, stosując miękką szczoteczkę. Aby pozbyć się plam, powinniśmy w pierwszej kolejności przepłukać buty letnią wodą z dodatkiem mydła. Jeśli ten sposób nie zadziała, możemy sięgnąć po delikatne detergenty, trzeba jednak uważać, by nie uszkodziły one struktury cholewki.

W jaki sposób odżywić skórę glanów?

Wyczyszczony but musimy jeszcze zabezpieczyć. Do tego celu stosuje się tłuszcze oraz specjalne pasty, które izolują cholewkę przed działaniem wilgoci. Na początku należy rozprowadzić odżywkę, której zadaniem jest odżywienie skóry i nadanie jej odpowiedniego blasku. Takie preparaty możemy znaleźć w wielu markowych sklepach, takich jak Salomon.
 
Po nałożeniu odżywki czekamy aż glany wyschną i możemy zaaplikować pastę do butów. Jej zadaniem będzie ochrona powierzchni butów przed wilgocią, co znacznie przedłuży ich żywotność. Po nałożeniu pasty musimy odczekać chwilę i możemy przystąpić do polerowania butów z pomocą szczotki z miękkim włosiem.

Z czym łączyć buty podczas wakacyjnego spaceru?

Glany są dość uniwersalnym rodzajem obuwia. Panowie mogą łączyć je zarówno z jeansami, spodniami materiałowymi, jak i klasycznymi bojówkami.  Dobrze jest przede wszystkim dopasować kolor do odcienia pozostałych części garderoby, tak, by buty stanowiły naturalne przedłużenie noszonych ubrań.

Kobiety również mogą eksperymentować ze stylizacjami. Glany doskonale sprawdzą się do spódnicy czy kolorowej sukienki. Warto podkreślić, że obecnie na rynku znajdziemy obuwie w wielu różnych kolorach i fasonach, dlatego każda z pań powinna dobrać coś dla siebie.

 

 

Może spodobać Ci się również:

Geometria kół - komu jest potrzebna? Jakie korzyści daje?

Geometria kół – komu jest potrzebna? Jakie korzyści daje?

12 sierpnia 2019

Geometria kół to pojęcie znane każdemu kierowcy, który troszczy się o swój samochód. Właściwe ustawienie zwiększa zarówno komfort jazdy, jak i bezpieczeństwo. Komu potrzebne jest sprawdzenie rozmieszczenia i jakie korzyści…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady