środa, 24 kwietnia 2024r.

Jak dobrać buty turystyczne na wakacyjne wyprawy?

photo 1620851500170 860a690a7101cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyNHx8Ym9vdHMlMjBuaWtlJTIwYWRpZGFzfGVufDF8MHx8fDE3MDkxNDAwMjV8MAixlibrb 4.0.3q80w1080

Choć za oknami widoczne są pierwsze oznaki wiosny, niektórzy już myślą o wakacyjnych górskich wyprawach. Faktycznie dobrze jest zaplanować takie przygody wcześniej, dzięki czemu będziemy mogli lepiej wyposażyć się w niezbędne akcesoria.  Podczas wypraw urlopowych szczególnie przydadzą się odpowiednie buty. Jakie warto mieć przy sobie?

Po pierwsze zdecyduj jakie wycieczki Cię interesują

Wyjście na najwyższy polski szczyt może być bardziej wymagające od łagodniejszego spaceru po Bieszczadach. Dlatego na samym początku, jeszcze przed zakupem obuwia dobrze jest się zastanowić, do czego będzie nam ono potrzebne. Jeżeli planujemy raczej sporadyczne wyjazdy, wystarczy wybrać klasyczne buty turystyczne męskie z grubszą podeszwą.

Na utarte szlaki możemy zakupić obuwie hikingowe, które sprawdzi się również w czasie dłuższej wędrówki. To produkty niezwykle lekkie i wytrzymałe, dlatego będą nam one służyć przez wiele sezonów. Na krótsze wycieczki spokojnie możemy zabrać adidasy, pamiętajmy jednak by postawić na produkty wytrzymałe z twardszym spodem.

Buty trekkingowe niskie idealne na lato

Podczas górskiej wędrówki po wysokich szczytach potrzebujemy bardziej profesjonalnych produktów. W tym przypadku lepiej sprawdzi się obuwie trekkingowe męskie z niską cholewką. To nieco bardziej odchudzona wariacja klasycznych trekkingów, które wykorzystywane są przez cały rok.

Obniżenie cholewki znacznie zmniejsza wagę produktu, przez co jest on bardziej przewiewny i lepiej sprawdzi się w trakcie letnich upałów. Trekkingi niskie również posiadają zaawansowane systemy wspierające amortyzację, takie jak wkładki piankowe w środkowej części stopy. To produkty idealne na spacery po górskich szlakach.

A może planujemy wycieczki przez cały rok?

W takim przypadku najlepiej zdecydować się na zakup trekkingów wysokich. Są one bardziej sztywne i większe, przez co będą skutecznie osłaniać również kostki. Buty zapewnią lepszą przyczepność na śliskim i mokrym podłożu, co ma duże znaczenie podczas pokonywania trasy w warunkach jesienno-zimowych.

Buty wysokie są przy tym zwykle solidnie wykonane, co zapewni im wytrzymałość nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach. Takie produkty są droższe, choć przy odpowiedniej konserwacji z pewnością będą nam służyć przez wiele lat.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 3

Mini szlifierka jaka? Urządzenie przenośne posiadające wiele zalet

1 kwietnia 2021

Obróbka metalu to bardzo ważna czynność, która jest istotna w wielu różnych dziedzinach. Jednak samo szlifowanie nie zawsze jest możliwe w konkretnym miejscu. Z tego powodu wiele osób decyduje się…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady