poniedziałek, 22 lipca 2024r.

Jak się skutecznie uczyć języka angielskiego?

unnamed file 3

Żyjemy w globalnym świecie. Jesteśmy na stałe połączeni z innymi w różnych częściach świata. Korzystamy z zasobów tworzonych w języku angielskim. Media społecznościowe, filmy, książki, prasa. Współpracujemy z obcokrajowcami online, posiadamy znajomych w odległych krajach. Ten język jest nam niezbędny w codziennej komunikacji.

Chcesz czuć się pewnie, używając języka obcego?

Oczywiście w razie konieczności, mieszając i kalecząc, pomagając sobie rękoma, dogadamy się zawsze z każdym. Z pewnością jednak przyjemniej, szybciej i skuteczniej prowadziłoby się nam rozmowę, gdybyśmy znali język, którym się posługujemy. Wyszukiwanie informacji w internecie, poznawanie nowych ludzi też byłoby łatwiejsze.

Nie wiesz jak się za to zabrać? W końcu masz mnóstwo zajęć, obowiązków i gdzie tu wcisnąć coś dodatkowego do codziennego harmonogramu? A wszyscy mówią, nauka musi być regularna, żeby była skuteczna. To prawda, a im szybciej zobaczysz efekty, tym większą zdobędziesz motywację do dalszej pracy.

Dlatego porzuć swój wstyd i zaplanuj sobie jak i kiedy możesz poprawić swój angielski.

Pomysły na łatwą naukę języka.

Jeżeli na początek nie chcesz zagłębiać się w gramatykę, zacznij od osłuchania się z językiem. I tu dobra wiadomość: większość z nas całkiem dobrze rozumie ten język. W końcu słyszymy go na co dzień (tło w filmie, piosenki), widzimy go na co dzień (w reklamach, tytułach). Nie jesteś więc kompletnie początkujący.

Możesz to poszerzyć i wyszukiwać informację, podcasty, które cię interesują w jeżyku angielskim. Oglądaj filmy lub proste seriale bez dubbingu (kolejne słowo, które znasz, bo na stałe weszło do naszego słownika).

Sprawdzaj nieznane słówka w podręcznym słowniku. Możesz zainstalować aplikację ze słownikiem lub uczącą języka na telefon. Ustaw cele i je realizuj, to może być świetna zabawa. Zanim się obejrzysz Twoja baza słówek i zwrotów znacznie się poszerzy.

Bazę już masz, skorzystaj z korepetytora.

Teraz czas na gramatykę. Jeśli czujesz, że to za trudne, zbyt zawiłe skorzystaj z pomocy korepetytora. Z jego pomocą uporządkujesz swoją wiedzę, którą już zdobyłeś. W końcu słuchając i czytając, mimowolnie zapamiętujesz, jak zostały zbudowane zdania. Teraz tylko musisz uświadomić sobie te reguły, żeby samemu móc się nimi poprawnie posługiwać. Korepetytor może też pomóc przygotować Cię się do egzaminu z języka angielskiego. Wskaże błędy, podpowie. Zaplanowane sesje będą też motywacją, żeby nie przestawać.

Jedno jest pewne. Zacznij już dzisiaj. Nie odkładaj na „wieczne nigdy”. Każdy dzień przybliża Cię do celu. Znajdź taką metodę nauki, która będzie sprawiać Ci radość, bo jest większa szansa, że się nie zniechęcisz.

 

 

 

 

 

 

Może spodobać Ci się również:

Czy beton dekoracyjny jest drogim rozwiązaniem w stosunku do tradycyjnych?

Czy beton dekoracyjny jest drogim rozwiązaniem w stosunku do tradycyjnych?

24 września 2019

Podłoga to bardzo istotna kwestia w każdym pomieszczeniu. Za jej pomocą można zmienić całkowicie charakter wystroju, dlatego tak ważne jest, aby wykończenie i walory estetyczne wybrać właściwie. Tylko to gwarantuje…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady