środa, 24 kwietnia 2024r.

Jak sprawdzić czy samochód ma lokalizator? Kiedy montaż GPS nie jest dozwolony?

photo 1519641471654 76ce0107ad1bcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyfHxncHMlMjBjYXJ8ZW58MXwwfHx8MTY2NzUxNTM3Mgixlibrb 4.0.3q80w1080

Każde auto powinno być odpowiednio zabezpieczone. Oczywiście najlepszy rozwiązaniem jest w tym przypadku lokalizator GPS, który przeciwdziała działaniu przestępców. Niekiedy osoby poruszające się po drogach nie zabezpieczają swoich samochodów we właściwy sposób, czego konsekwencją jest utrata auta. Należy jednak zwrócić uwagę, że lokalizator czasem może zostać wykorzystany nawet bez naszej wiedzy, a więc warto znać sposoby na sprawdzenie, czy w samochodzie znajduje się nadajnik.

Nadajnik GPS – jak sprawdzić jego obecność w samochodzie?

Lokalizator GPS to sprzęt, który powinien być wykorzystywany zgodnie z prawem. Niestety zdarza się, że jeżdżąc samochodem nawet nie wiemy o jego obecności. Ponadto czasem, kupując auto poprzedni właściciel, może zapomnieć o demontażu sprzętu.

Co należy, więc zrobić, aby sprawdzić, czy w aucie nie ma nadajnika GPS? Otóż w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest specjalne urządzenie, które wykrywa lokalizatory, podsłuchy itp. Nie jest to oczywiście jedyna możliwość.

Można również dokładnie przeszukać auto, ale tutaj trzeba wiedzieć, gdzie najczęściej montowane są lokalizatory. Każde mamy podejrzenie o tym, że w samochodzie może znajdywać się lokalizator, którego my sami nie zamontowaliśmy, powinno być to, jak najszybciej sprawdzone.

Czy montaż lokalizatora jest zgodny z prawem?

GPS do namierzania samochodu to bardzo przydatne urządzenia, ale trzeba wiedzieć, kiedy jego montaż jest dozwolony i nie narusza przepisów prawa. Osoby będące właścicielami samochodów mogą w ramach większego bezpieczeństwa zamontować monitoring pojazdów. Co więcej, takie usługi oferują również firmy, dzięki czemu mamy pewność, że auto jest bezpieczne.

Pomimo wielu korzyści, jakie daje nam GPS, może się czasem zdarzyć, że ktoś celowo podłoży to urządzenie. Niestety nie jest to zgodne z prawem i fakt ten trzeba jak najszybciej zgłosić na policję. Taka sytuacja może poważnie zagrozić bezpieczeństwu życia oraz majątku, co jest powszechną praktyką stosowaną przez złodziei.

GPS w aucie służbowym

Każdy właściciel samochodu ma prawo do montażu w nim nadajnika GPS. Ponadto dotyczy to też właścicieli firm, gdzie pracownicy korzystają z samochodów. Pracodawca powinien poinformować swoich pracowników o tym, że w samochodzie służbowym znajduje się nadajnik GPS.

Co więcej, niekiedy to do pracownika należy decyzja o tym, czy w aucie może zostać zamontowany lokalizator. Ma to najczęściej miejsce w przypadku wykorzystywania auta do celów prywatnych.

Może spodobać Ci się również:

photo 1559160582 eab6966b680fixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Jak układać składniki na pizzy?

1 września 2022

Myśląc o samodzielnym przygotowaniu pizzy często skupiamy się wyłącznie na wyrobieniu ciasta o odpowiedniej konsystencji. Nierzadko zapominamy, że smak potrawy zależy także od właściwego doboru składników oraz ich ułożenia. Niektórych…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady