poniedziałek, 04 marca 2024r.

Jak wybrać odzież bhp?

unnamed file 7

Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy wymagają od pracodawców wyposażenia pracowników w odpowiednią odzież ochronną lub roboczą w zależności od rodzaju wykonywanych obowiązków. Jak dobrać odzież dla pracowników? Gdzie ją kupić?

Odzież robocza i odzież ochronna

Odzież robocza musi być ściśle dopasowana do warunków oraz rodzaju wykonywanych obowiązków. Głównym zadaniem odzieży roboczej jest ochrona przed zabrudzeniem, wilgocią, chłodem. Jest ona stosowana ze względów technologicznych oraz sanitarnych. Musi być dostosowana do warunków atmosferycznych, które bardzo często są zmienne na przykład w przypadku pracy na budowie. Do odzieży roboczej zalicza się także kaski, okulary, obuwie, rękawiczki.

Z kolei odzież ochronna ma za zadanie chronić życie i zdrowie pracownika przed zagrożeniami w miejscu zatrudnienia.  Może chronić przed substancjami chemicznymi, porażeniem prądem, przed wysokimi lub bardzo niskim temperaturami, zakażeniem drobnoustrojami, promieniowaniem. Odzież ochronna dzieli się na ostrzegawczą, wodoodporną, antyelektrostatyczną, chroniącą przed czynnikami mechanicznymi, niepalną, kwasoodporną.

Gdzie kupić odzież bhp?

Wybór odzieży ochronnej i roboczej jest duży, dlatego bez najmniejszych problemów znajdziemy taką, która będzie odpowiednia dla pracowników. Warto szukać w sklepach internetowych, gdzie asortyment jest szeroki, co więcej ceny są znacznie przystępniejsze, niż stacjonarnie.

W sieci znajdziemy odzież dla każdej grupy zawodowej. Sklep z ubraniami roboczymi z pewnością będzie w stanie zamówić z hurtowni odpowiedni asortyment, gdy nie będzie go na stanie. W przypadku, gdy mamy ograniczony budżet, zakupy przez internet będą dobrym rozwiązaniem.

Jaką odzież bhp wybrać?

Odzież ochronna i robocza musi być wybrana ze względu na daną branżę, specyfikę zawodową oraz warunki atmosferyczne, w jakich pracownicy wykonują swoje obowiązki. Cena nie może w tym wypadku odgrywać głównej roli, nawet gdy nasz budżet jest bardzo mocno ograniczony. Szukając najlepszej oferty, bez wątpienia zajdziemy asortyment solidny, ale jednocześnie przystępny cenowo. 

Trzeba wybierać odzież wykonaną z dobrej jakości materiałów, najlepiej, aby były to tkaniny naturalne, oczywiście w zależności od charakteru pracy. Bawełna zmieszana z poszczególnymi włóknami syntetycznymi nabiera różnego rodzaju właściwości, np. tkanina staje się odporna na ogień, substancje chemiczne, oleje itp. Ważne jest to, aby odzież bhp była dopasowana do charakteru wykonywanych obowiązków.

Może spodobać Ci się również:

photo 1523341139367 9de570b874edcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0fHxTaG9lcyUyMHRyZWtraW5nfGVufDF8MHx8fDE2OTA2MjIyMDl8MAixlibrb 4.0.3q80w1080

Buty męskie na co dzień – postaw na produkty Adidas!

1 sierpnia 2023

Przyjęło się, że to głównie kobiety dbają o swój zewnętrzny wygląd, dokładając wszelkich starań, by zakładana sukienka czy spódnica pasowała do markowych butów. Jednak panowie również chcą zadbać o szykowny…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady