poniedziałek, 05 grudnia 2022r.

Jakie czynniki niszczą lakier samochodowy? Jak o niego dbać?

Jakie czynniki niszczą lakier samochodowy? Jak o niego dbać?

Każdy właściciel dokłada wszelkich starań, aby jego samochód przez jak najdłuższy czas funkcjonował w najlepszy możliwy sposób. Korzystanie z auta wydaje się obecnie niemal koniecznością, ponieważ odległości, jakie pokonujemy każdego dnia, są coraz dłuższe. Jednym z głównych czynników, które wskazują na to, czy auto jest zadbane w odpowiedni sposób, jest stan jego lakieru. Mowa tutaj zarówno o czystości, jak i o ogólnym wyglądzie, pozbawionym rys oraz skaz. Przyjrzyjmy się więc czynnikom, które w największym stopniu niszczą lakier samochodu oraz jak w zapobieganiu nieprzyjemnych skutków może pomóc hurtownia lakiernicza.

Szkodliwe promienie UV

Jednym z najbardziej szkodliwych czynników zewnętrznych działających na lakier samochodu są promienie UV. Ich działanie jest podobne do sposobu, w jaki oddziałują na ludzi – pod wpływem fal starzeje się ludzka skóra, a lakier blaknie. Rozwiązaniem tego problemu może być woskowanie przy użyciu produktów, które w swoim asortymencie posiada dystrybutor lakierów samochodowych.

Lód i niskie temperatury

Innym czynnikiem, który może przynieść wiele szkody lakierowi naszego samochodu, szczególnie w zimniejszych okresach roku, jest lód. Jest on zmartwieniem nie tylko ze względu na to, że oczyszczenie szyb z niego zajmuje wiele cennego (zwłaszcza rano, przed pracą) czasu, ale także źle wpływa na lakier. Czasem wystarczy odpowiednia pielęgnacja, ale zdarza się, że konieczne jest skorzystanie z jednego z produktów, które oferuje hurtownia lakierów przemysłowych lub samochodowych.

Problem z solą drogową

Innym problemem dla kierowców podczas zimy jest sól drogowa. Pomimo swojego udziału w poprawie bezpieczeństwa, posiada negatywny wpływ na lakier samochodów oraz ich karoserię. Jest to spowodowane przede wszystkim jej działaniami higroskopijnymi. Polegają one na wchłanianiu wody z otoczenia, co w przypadku lakieru samochodowego może prowadzić do tak poważnych konsekwencji, jak pojawienie się na nim korozji.

Dobrym zamiennikiem dla soli mógłby być piasek. Całkowite uniknięcie soli drogowej zimą nie jest możliwe, ale istnieje kilka sprawdzonych sposobów, aby zabezpieczyć swój samochód. Jednym z nich jest zastosowanie zaprawki lakierniczej, którą oferuje hurtownia materiałów lakierniczych, lub woski z Carnauby.

Jak dbać o lakier samochodu?

Pomimo tego, że lakiery samochodowe i lakiery przemysłowe w nowych autach są coraz lepszej jakości, wciąż konieczne jest stosowanie się do pewnych zasad, jeżeli chcemy utrzymać lakier w nienaruszonym stanie. Przede wszystkim warto rozpocząć korzystanie z myjni ręcznej. Można również wykorzystać woskowanie oraz specjalistyczne środki ochronne.

Może spodobać Ci się również:

NORMAL Shutterstock 1052837444

Fala uderzeniowa – co to jest? Kiedy wykonuje się ten zabieg?

30 listopada 2020

Fala uderzeniowa to stosunkowo nowy zabieg w fizjoterapii. Polega na wykorzystaniu mechanicznej fali o niewielkiej częstotliwości w miejscu występowania bólu. Szybko przynosi ulgę i zbiera pozytywne opinie wśród pacjentów. Jak…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady