poniedziałek, 22 lipca 2024r.

Jakie firanki do salonu? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

NORMAL Shutterstock 730332370

Salon to jedno z najważniejszych miejsc w domu, dlatego bardzo ważne jest to, aby urządzić je w odpowiedni sposób. Przestrzeń powinna być stylowa, ale również praktyczna. Osłony okienne to wbrew pozorom dość istotny element wyposażenia salonu. Mimo, że na rynku można  znaleźć wiele propozycji rolet czy żaluzji, firanki w dalszym ciągu cieszą się ogromną popularnością. Jakie wybrać, aby nie żałować?

Firanki, ale jakie?

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na funkcjonalność firanek, tak więc należy odpowiedzieć sobie na pytanie, po co chcemy je kupić. Czy firanki mają służyć nam jedynie jako dekoracja, mają minimalizować ilość światła, które wpada do wnętrza, czy uchronić nas przed spojrzeniami przechodniów oraz sąsiadów?

Firanki z woalu doskonale sprawdzą się w jasnych, dużych salonach w przypadku, gdy chcemy odgrodzić się przed ciekawskimi spojrzeniami oraz nadmiernym słońcem. Gdy pomieszczenie ma ograniczony metraż i jest ciemne, lepszym rozwiązaniem będą firanki do pokoju dziennego nowoczesne, gładkie i lekkie, które przepuszczają dużo światła, a więc rozjaśniają pomieszczenie.

Na metry czy gotowe?

Mamy dwie możliwości, bo możemy zdecydować się na piękne firany do pokoju gotowe albo na metry. Pierwsze rozwiązanie będzie idealne, jeśli jesteśmy posiadaczami okien o standardowych wymiarach i szukamy firan klasycznych, prostych. Natomiast, gdy mamy większe wymagania, interesuje nas nabycie  firanek w oryginalnym wzorze i niestandardowym wzorze, wśród modeli na metry bez wątpienia będzie nam łatwiej znaleźć odpowiedni wzór.

Styl firanek

W dzisiejszych czasach, gdzie wybór wzorów i rozmiarów firanek jest niemalże nieograniczony, możemy mieć duży problem z ich doborem. Pamiętajmy, że aranżacja okna powinna być spójna ze stylem, w jakim został urządzony nasz salon.

W przypadku nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz idealne sprawdzą się klasyczne, gładkie firany pozbawione drobnych detali. Gdy zależy nam firankach bardziej oryginalnych, wybierajmy spośród materiałów żakardowych, zdobionych, takie świetnie sprawdzą się we wnętrzach utrzymanych w klasycznym wydaniu.

Obecnie bardzo popularnym trendem są firanki w różnych kolorach oraz makarony. Oczywiście w tym przypadku trzeba być ostrożnym, gdyż wprowadzając do salonu zbyt wiele kolorów, przestrzeń może wydawać się przytłoczona i zapanuje chaos.

Wybór firanek wcale nie jest taką prostą sprawą, jak mogłoby się wydawać. Nie podejmujmy takiej decyzji zbyt pochopnie, dajmy sobie czas na przemyślenia.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 9

Ile kosztuje wynajem magazynu? Co wpływa na koszty wynajęcia?

1 sierpnia 2021

Wynajem magazynów to bardzo popularne zjawisko, które umożliwia przechowywanie towarów. Dzięki temu firmy dysponujące niezbyt dużą powierzchnią mogą bez problemu składować część swoich towarów w wynajętych magazynach. Z jakimi kosztami…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady