wtorek, 25 czerwca 2024r.

Kradzież samochodu – co zrobić? Jak się przed nią ustrzec?

Kradzież samochodu - co zrobić? Jak się przed nią ustrzec?

Rynek samochodowy jest w dzisiejszych czasach zdecydowanie jednym z najbogatszych rynków na świecie. Rozwój techniczny przyczynia się do powstawania coraz to bardziej zaawansowanych, ale również droższych modeli popularnych marek. Odchodzimy od użytkowania starszych aut i decydujemy się na zakup nowych, bezpiecznych samochodów. Dla wielu z nas oznacza to spory wydatek, a nawet długoletni kredyt, który następnie będziemy musieli spłacać. Dlatego tak ważne jest, abyśmy odpowiednio zabezpieczyli się przed utratą naszego majątku. 

Kradzież samochodu – co zrobić? Jak się przed nią ustrzec?

Przede wszystkim musimy wykorzystać odpowiednie zabezpieczenia. Z pomocą przychodzą nam tutaj wszelkiego rodzaju systemy monitoringu pojazdów. Zdecydowanie najpopularniejszymi z nich są nadajniki gps do samochodu oraz systemy monitoringu radiowego. Pierwszy z nich opiera się na tej samej zasadzie działania, co tradycyjne GPS-y w telefonach komórkowych. Pozwala on stale podglądać lokalizację pojazdu, trasę, którą ten przebył, a nawet inne dane – takie jak aktualna prędkość. Radiowy system do pojazdu wykorzystuje natomiast fale radiowe w celu śledzenia samochodu. Poniżej opiszemy go na przykładzie jednego z najpopularniejszych w Polsce systemów antykradzieżowych.

System odzyskiwania samochodów TopGUARD®

Jak już wyżej wspomnieliśmy, opiera się on na monitoringu przy użyciu fal radiowych. Po jego zakupie odstawiamy auto do wskazanego, autoryzowanego serwisu. Specjalista zapoznaje się z nim, dokonuje oceny zagrożenia wykrycia nadajnika i montuje go w miejscu, które uzna za najtrudniej dostępne dla złodzieja. W przypadku kradzieży auta zobowiązani jesteśmy poinformować administratora systemu, w tym przypadku TopGUARD®, o zaistniałej sytuacji. Firma podejmuje natychmiastowe działania mające na celu odzyskanie własności klienta.

  1. Pierwszym z nich jest wybudzenie dotychczas uśpionego systemu. W tym celu wykorzystywane są specjalne sygnały nadawane przez sieć dronów, samolotów oraz stacjonarnych stacji radiowych. 
  2. Urządzenie odpowiada na sygnał, dzięki czemu nadajniki fal radiowych są w stanie dokładnie poznać lokalizację pojazdu. Od tego momentu TopGUARD stale informuje administratora o swojej pozycji.
  3. Administrator zawiadamia policję i na bieżąco informuje ją o położeniu skradzionego pojazdu. Działanie to prowadzi bezpośrednio do odzyskania mienia.

Jak widzimy, kradzież nie zawsze musi prowadzić do całkowitej utraty szans na odzyskanie naszej własności. Wiele w tym przypadku zależy od nas samych. Dlatego też powinniśmy wyposażyć auto w odpowiedniej klasy system monitoringu pojazdu. Bez niego policji może być ciężko zlokalizować nasze auto, a jak już to zrobi, to jest duża szansa, że będzie najzwyczajniej za późno i już nigdy go nie odzyskamy.

Może spodobać Ci się również:

photo 1602932213623 cc17e9541bb4cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw4fHxkZW50aXN0JTIwc3RvbWFsb2dpc3R8ZW58MXwwfHx8MTY2NDI4MTU0NAixlibrb 1.2.1q80w1080

Co powoduje paradontozę i kto jest najbardziej narażony na tę chorobę?

1 grudnia 2022

Dobre nawyki dentystyczne są niezbędne, aby utrzymać jamę ustną i ciało w dobrej formie. Regularne szczotkowanie i nitkowanie wraz z innymi sprawdzonymi krokami może pomóc w zapobieganiu chorobom przyzębia, w…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady