poniedziałek, 22 lipca 2024r.

Periodontolog – co leczy taki stomatolog?

unnamed file 4

Periodontologia jest dziedziną stomatologii zajmującą się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem chorób przyzębia. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że nie każdy stomatolog będzie miał odpowiednie przygotowanie do tego, aby móc leczyć choroby przyzębia, niekiedy niezbędne jest poszukanie odpowiedniego specjalisty. Co leczy taki dentysta i jak uniknąć chorób przyzębia?

Co leczy stomatolog periodontolog?

Chociaż zapalenie przyzębia potocznie jest nazywane paradontozą, to periodolnologia nie obejmuje wyłącznie leczenia tego typu dolegliwości.  Zapalenie przyzębia to nic innego jak powolna utrata tkanek wokół dziąseł i kości. Zazwyczaj do takiego stanu rzeczy dochodzi poprzez nagromadzenie się bakterii na płytce nazębnej. 

Paradontoza leczenie Kraków w najgorszym wypadku może doprowadzić do utraty zęba lub zębów, dlatego tak ważne jest to, aby odpowiednio dbać o uśmiech i regularnie czyścić zęby z kamienia nazębnego. 

Objawy chorób przyzębia

Podczas chorób przyzębia mogą występować takie objawy jak krwawienie dziąseł, rozchwiane zębów, ból dziąseł, wrażliwość zębów w trakcie czyszczenia, ropny wysięk z kieszonek dziąseł i nie tylko. Jeżeli tylko zaobserwujemy niepokojące zmiany w obrębie jamy ustnej, warto zgłosić się do stomatologa.

Nieleczone choroby przyzębia mogą doprowadzić do całkowitej utraty zębów, dlatego ważne jest to, aby jak najwcześniej udać się do dentysty, aby móc przeciwdziałać postępowaniu zapalenia i rozprzestrzenianiu się bakterii.

Jak można uniknąć chorób przyzębia?

Najprostszym sposobem na uniknięcie chorób przyzębia w tym paradontozy jest po prostu właściwa higiena jamy ustnej. Niezbędne jest profesjonalne usuwanie złogów nazębnych, a także regularne szczotkowanie zębów, najlepiej dwa razy dziennie, a nawet po każdy posiłku.

Poza tym należy regularnie chodzić na zabiegi usuwania kamienia nazębnego, obecnie każdy stomatolog ma w ofercie scalling, w tym scalling poddziąsłowy, czyli usuwanie kamienia poddziąsłowego i wygładzanie korzenia zęba.

Wybór dobrego stomatologa to podstawa, dzięki temu będziemy mogli cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem na bardzo długi czas. Nie decydujmy się na współpracę z gabinetem stomatologicznym bez uprzedniego sprawdzenia, jakie ma opinie. Dobrym rozwiązaniem może okazać się rekomendacja znajomych lub rodziny. 

Może spodobać Ci się również:

photo 1488210740273 efea3f883282cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzfHxtZXRhbCUyMHdvcmt8ZW58MXwwfHx8MTYzNTE3MjkzMgixlibrb 1.2.1q80w1080

Do czego służy wytaczarka? Co musisz wiedzieć przed zakupem wytaczarki?

1 marca 2024

Wytaczarka to urządzenie znajdujące zastosowanie w zakładach produkcyjnych w różnych branżach. Wyróżnia się wiele urządzeń wykorzystywanych do obróbki CNC, które są ważną częścią firm produkcyjnych. Do czego służy to urządzenie…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady