środa, 07 czerwca 2023r.

Piana PUR – czy to dobry sposób na ocieplenie domu?

photo 1564359732441 c879d1a16c49cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMXwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyNHx8cG9seXVyZXRoYW5lLWZvYW18ZW58MXwwfHwixlibrb 1.2.1q80w1080

Izolacja pianką poliuretanową to nowoczesna i wysoce skuteczna metoda izolacji termicznej budynków. Po nałożeniu przez natrysk dociera nawet do najmniejszych szczelin. Zapewnia trwałą i odporną na uszkodzenia izolację domu, poprawiając komfort życia i zmniejszając rachunki za ogrzewanie.

Jest to coraz bardziej popularny sposób, wykorzystywany do poprawienia parametrów termoizolacyjnych różnych budynków. Zalety i wady innych metod pozwalają potwierdzić, że jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów zatrzymywania ciepła wewnątrz budynku. Warto nadmienić, że pianka PUR charakteryzuje się krótkim czasem aplikacji i wysoką skutecznością.

Zalety pianki poliuretanowej — niższe koszty ogrzewania

Zalety i wady innych materiałów termoizolacyjnych przemawiają za tezą, że ocieplenie domu wełną lub styropianem nie zawsze przynosi wymierne korzyści. W przypadku pianki poliuretanowej lista zalet jest imponująco długa. Jedną z nich są niewątpliwie niższe koszty ogrzewania domu. 

Właściwości termoizolacyjne tego materiału są niezwykle wysokie. Pozwalają na eliminację mostków termicznych, a tym samym blokowanie ucieczki ciepła z krytycznych punktów domu. To gwarantuje zatrzymanie ciepła w zimie i zapobiega przedostawaniu się ciepła do wnętrza w okresie letnim.

Ta zaleta pianki poliuretanowej przyczynia się do znacznego obniżenia kosztów ogrzewania. Temperatura w każdym pomieszczeniu będzie utrzymywana na stałym i komfortowym poziomie przy jednoczesnej minimalizacji strat ciepła.

Szybka aplikacja — kolejna zaleta pianki poliuretanowej

Mocną stroną pianki poliuretanowej jest jej szybka i łatwa aplikacja. Piankę PUR nakłada się metodą natryskową — zwiększa swoją objętość kilkadziesiąt razy i utwardza się w szybkim tempie. Cała procedura zajmuje zatem znacznie mniej czasu niż izolacja innymi materiałami.

Zaletą pianki poliuretanowej jest jej łatwa aplikacja również na poddaszu. Materiał idealnie dopasowuje się do skosów i trudnodostępnych powierzchni. Dzięki swojej ekspansji wnika w najdrobniejsze szczeliny, zapobiegając powstawaniu mostków termicznych.

Inne atuty piany PUR

Pianka poliuretanowa ma niski współczynnik przenikania ciepła λ, co czyni ją jednym z najlepszych materiałów termoizolacyjnych. Materiał jest wysoce przyczepny do podłoża, odporny na uszkodzenia i niezwykle lekki — nie obciąża konstrukcji budynku. Ponadto izolacja piankowa jest w 100% bezpieczna dla alergików i zwierząt.

Taka izolacja nie tworzy kurzu przy nakładaniu i nie zawiera szkodliwych substancji. Jednocześnie utrzymuje wysoki poziom izolacji termicznej przez wiele lat.

Może spodobać Ci się również:

photo 1501516069922 a9982bd6f3bdcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0OXx8bWV0YWwlMjB3b3JrfGVufDF8MHx8fDE2MzUxNzI5MzMixlibrb 1.2.1q80w1080

Tokarka co to? Co można osiągnąć korzystając z tego typu urządzeń?

1 października 2022

Urządzenia CNC dzięki nowoczesnym technologiom stają się jeszcze bardziej użyteczne. Ponadto takie maszyny pozwalają na realizację nowych projektów, które na starszych urządzeniach byłyby trudne do realizacji lub wręcz niemożliwe. Jednym…

Czytaj więcej