niedziela, 26 maja 2024r.

Laser na trądzik różowaty – idealne rozwiązanie medyczno-kosmetyczne

photo 1522108098940 de49801b5b40cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0MXx8YmVhdXR5JTIwd29tYW58ZW58MXwwfHx8MTY0ODU2NjQ1OQixlibrb 1.2.1q80w1080

Wśród wielu niedoskonałości skóry w wieku dojrzałym mogą pojawić się zmiany, które nie tylko szpecą, a sprawiają wiele dolegliwości. Wśród nich wyróżnić można pieczenie i swędzenie zaczerwienionych nadmiernie obszarów skóry na twarzy i w jej okolicach. Mogą też pojawić się krostki i wypryski, a to znak, że skóra jest zmieniona chorobowo.

Trądzik różowaty jest schorzeniem i podlega medycznym sposobom jego leczenia. W tym przypadku, zanim podejmiemy kroki w celu usunięcia go w gabinecie kosmetycznym, wymagana jest wizyta u dermatologa. Jeśli jest takie wskazanie, to laserowe leczenie trądziku różowatego staje się realne, pod kilkoma warunkami.

Trądzik różowaty – postępowanie przy pierwszych objawach

W trądziku różowatym najbardziej uciążliwe są zewnętrzne objawy. Choroba dotyka osób po trzydziestym roku życia, przeważnie kobiet, a zmiany pojawiają się na szyi, ramionach i na twarzy. Najpierw skóra miejscowo ulega przebarwieniom i zaczerwienieniu, a tym samym stają się one bardzo drażliwe, swędzące i pieczące.

Już przy pierwszych objawach warto skonsultować się z lekarzem i dobrać metody leczenia farmaceutycznego. To ono może częściowo zatrzymać nasilanie się objawów choroby. Jest to również dobry moment, kiedy warto zastanowić się nad najskuteczniejszym sposobem na trądzik różowaty, czyli potraktowaniem zmian chorobowych laserem.

Laserowe usuwanie trądziku różowatego – czy to alternatywa dla innych metod leczenia?

Laser w medycynie estetycznej jest coraz częstszym narzędziem do walki o zdrowy i prawidłowy wygląd skóry. Zabiegi laserowe dobrze sobie radzą przy różnych schorzeniach, m.in. trądziku różowaty. Wynika to z kilku istotnych przyczyn.

Promień laserowy, w sposób bezinwazyjny, dociera do głębokich warstw skóry, gdzie pobudza jej komórki do wydzielania niezbędnych substancji, np. kolagenu. Laserowe zabiegi kosmetyczne mają wysoką skuteczność oraz dają długotrwałe efekty. Tak jest w przypadku trądziku różowatego, gdzie dodatkowo dzięki naświetleniu regulowane są procesy biochemiczne hamujące rozwój schorzenia.

Ile zabiegów i jakich efektów można się spodziewać po metodzie laserowej?

Ilość zabiegów laserowego usuwania trądziku różowatego uzależniona jest od stopnia jego rozwoju i intensywności zmian. Z pewnością będzie to seria kilku  zabiegów, ale efektów można spodziewać się już po pierwszej wizycie. Na pewno zostaną złagodzone swędzenie i pieczenie oraz zmniejszone zaczerwienienia.

Laserowe usuwanie trądziku i innych patologii skóry, jak również blizn zwykle w połączeniu z tradycyjną medycyną może pozwolić pozbyć się defektów.  

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 7

Jak się odżywiasz podczas wakacyjnych wyjazdów?

1 sierpnia 2021

Zaplanuj swój jesienny wypoczynek z cateringiem w Gdyni. Sezon urlopowy powoli się kończy. Wyjazd nad morze co prawda, większości bardziej kojarzy się z ciepłą letnią pogodą, niż z jesienią, ale…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady