czwartek, 28 września 2023r.

Praca zdalna – co to znaczy?

unnamed file 7

Pojęcie pracy zdalnej w 2020 roku nabrało zupełnie innego wymiaru. Chociaż jeszcze rok temu, nie każdy wiedział, czym jest dokładnie praca z domu, dziś bez wątpienia większość osób bardzo dobrze zdaje sobie z tego sprawę, co więcej najprawdopodobniej doświadczyło takiej formy zatrudnienia. Oczywiście nie każdy zawód można wykonywać z zacisza swojego domu, jednak w przypadku takich zawodów fotograf, informatyk, programista, copywriter, architekt, jest to możliwe. Co ciekawe, coraz więcej osób ceni sobie taką niezależność i wolność.

Jak wygląda praca zdalna?

Praca zdalna to nic innego, jak wykonywanie swoich obowiązków bez konieczności przychodzenia do biura. Można zatem wykonywać pracę z dowolnego miejsca, nie tylko z domu, ale również z drugiego końca świata, jeśli mamy taką potrzebę i chcemy na jakiś czas zamieszkać w innym kraju. Praca zdalna ma wiele zalet, bo dzięki temu można poczuć większą niezależność, z drugiej jednak strony wymaga od nas większej samodyscypliny, zaangażowania, organizacji, co wcale nie jest takie łatwe, jaka może się wydawać.

Praca poza biurem to także konieczność zorganizowania sobie miejsca, niezbędne będzie biurko, wygodne, ergonomiczne krzesło, a także co najważniejsze cisza i spokój. Zwróćmy uwagę na to, że nie każdy będzie w stanie wypełniać dobrze swoich obowiązków dosłownie z dowolnego miejsca na świecie. Wiele osób potrzebuje ciszy, spokoju, bezpiecznego miejsca, które będzie zapewniało prywatność.

Kto może pracować zdalnie?

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie wykonywania codziennych obowiązków bez podłączenia do sieci. W zasadzie większość prac biurowych, na przykład w korporacjach można wykonywać, posiadając jedynie dobrze przygotowane stanowisko pracy, szybki internet i komputer. 

Kto może pracować zdalnie? Przede wszystkim przedstawiciele wolnych zawodów, na przykład programiści, informatycy, fotografowie, copywriterzy, doradcy podatkowi, architekci, ale nie tylko. Obecnie wiele osób przeszło na zdalny tryb pracy i to z dużym powodzeniem. Okazało się, że biura mogą funkcjonować normalnie, mimo że fizycznie nie ma w nich pracowników.

Czy warto przejść na zdalny tryb pracy?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż każdy z nas jest inny i może mieć inne potrzeby. Praca zdalna ma wiele zalet, dzięki niej można być bardziej niezależnym, z drugiej strony trzeba wykazać się bardzo dużą samodyscypliną, co nie jest łatwe. 

Gdy mamy możliwość pracy zdalnej, bez wątpienia warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że będzie konieczne przygotowanie w domu miejsca na biuro. 

 

Może spodobać Ci się również:

photo 1608408891486 f5cade977d19

Karmienie psa ile razy dziennie? Jak dostosować pory karmienia do wieku psa?

1 czerwca 2021

Odpowiednio zbilansowana dieta czworonoga to jedna z ważniejszych kwestii, jeżeli chodzi o prawidłowy rozwój zwierzęcia. Obecnie w sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów karm dla psów. Ich wybór jest uzależniony m.in.…

Czytaj więcej