czwartek, 28 września 2023r.

Uczęszczasz na kurs nauki jazdy w Krakowie? W tych miejscach uważaj!

Uczęszczasz na kurs nauki jazdy w Krakowie? W tych miejscach uważaj!

Młody kierowca zazwyczaj nie zdaje sobie sprawy z odpowiedzialności związanej z kierowaniem samochodem. Kursant zazwyczaj myśli, że może być spokojny mając instruktora obok. Niestety, nauczyciel nie zawsze jest w stanie zareagować odpowiednio, a im szybciej ty nauczysz się dobrych zachowań na drodze, tym lepiej dla ciebie: już podczas nauki jazdy będziesz mijał wiele niebezpiecznych miejsc. Kurs powinien być dla młodych kierowców swego rodzaju wprowadzeniem na drogi publiczne, a jeśli robisz prawo jazdy w OSK w Krakowie – nie mamy dla ciebie dobrych informacji. W tym mieście jest wiele ulic, w których trzeba zachować szczególną ostrożność.

Drogi główne 

Według danych z roku 2017 najgorsza pod względem ilości wypadków jest ulica Wielicka. Miało na niej miejsce 285 zdarzeń drogowych. Następna w kolejności jest al. 29 listopada z 245 wypadkami lub kolizjami. Inne niebezpieczne główne ulice, na których początkujący kierowca powinien uważać, to ulice: Opolska, Zakopiańska, Jana Pawła II, Nowohucka i al. Słowackiego.

Skrzyżowania

W Krakowie aż roi się od niebezpiecznych skrzyżowań. Aż 47 zdarzeń miało miejsce na skrzyżowaniu przy węźle autostradowym na ulicy Śliwiaka. Jest to według statystyk najbardziej niebezpieczne skrzyżowanie w Krakowie, bo wielu kierowców nie zauważa tam znaku nakazującego ruch okrężny. Następne w zestawieniu jest kolejne rondo – Matecznego. Bardzo niebezpieczne jest również skrzyżowanie ulicy Lublańskiej z al. 29 listopada. W rankingu groźnych rond znalazły się jeszcze: Grunwaldzkie, Grzegórzeckie, Dywizjonu 308 i Mogilskie.

Śmiertelne wypadki

Do wypadków śmiertelnych w Krakowie dochodziło na różnych ulicach i ciężko znaleźć jakąś regułę. W ostatnim czasie zdarzały się na ul. Armii Krajowej, Jagiełły i Lublańskiej.

Inne miejsca warte szczególnej ostrożności: 

  • skrzyżowanie ul. Czaplickiego i Okulickiego,
  • rondo Generała Maczka,
  • skrzyżowanie ul. Armii Krajowej z Bronowicką.

Z pozytywnych wiadomości, sytuacja na na rondzie Ofiar Katynia się uspokoiła. Wymuszone spowolnienie ruchu przez roboty drogowe dobrze zadziałało na to miejsce. Liczba wypadków spadła również na ulicy Czarnowiejskiej i al. Mickiewicza. Tymczasem znaczy skok w rankingu zanotowały ul. Herberta i ul. Podmokła, na tych drogach kierowcy powinni bardziej uważać.

Podsumowując, sytuacja na ulicach Krakowa zmienia się bardzo szybko. Warto jednak pamiętać (szczególnie w przypadku szkolących się na prawo jazdy kat. B), żeby na wymienionych wyżej miejscach zachować szczególną ostrożność. Dzięki temu będziemy mogli czuć się w tym pięknym mieście bezpieczniejsi.

 

Może spodobać Ci się również:

photo 1530939027401 cca9976c77f7cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw5fHxtZXRhbCUyMHdvcmt8ZW58MXwwfHx8MTYzNTE3MjkzMgixlibrb 1.2.1q80w1080

Jaki silnik do szlifierki? Czy samodzielna budowa szlifierki jest opłacalna?

1 lipca 2022

Silnik to serce każdej szlifierki, który gwarantuje, że dane urządzenie będzie działać. Wybierając szlifierkę, należy zwrócić szczególną uwagę na silnik znajdujący się w środku urządzenia. Ponadto ważne jest też sprawdzenie…

Czytaj więcej