poniedziałek, 22 lipca 2024r.

Wybierasz się na wakacje samolotem, ale musisz dojechać na lotnisko? Przeczytaj, jakie masz możliwości

Wybierasz się na wakacje samolotem, ale musisz dojechać na lotnisko? Przeczytaj, jakie masz możliwości

Wyjazd na wymarzone wczasy jest początkiem udanego urlopu. Wybierając samolot jako środek transportu, musimy jednak jakoś dostać się na lotnisko. Niekiedy taka droga bywa długa, a turyści pokonują dziesiątki lub setki kilometrów, by polecieć na wakacje. Warto wiedzieć, jakie mamy możliwości dojazdu, by nie spóźnić się na samolot.

Jak dojechać na lotnisko?

Droga nie zawsze jest prosta, szczególnie, jeśli pasy startowe znajdują się za miastem: wtedy trzeba dojeżdżać do nich nawet kilkanaście kilometrów. W większych miastach, takich jak Warszawa czy Kraków, na miejsce można dostać się korzystając z miejskiej komunikacji, specjalnego pociągu czy własnego samochodu. Pamiętajmy jednak, że co najmniej 2 godziny przed wylotem musimy być na miejscu i rozpocząć odprawę. W przypadku kolei czy autobusów musimy brać pod uwagę możliwość ewentualnych opóźnień i awarii, dlatego warto mieć kilkanaście minut w zapasie. Można też poprosić znajomych czy rodzinę, by podrzucili nas na lotnisko. Również miejskie taksówki można wynająć bez większych problemów – jest to metoda na ominięcie korków, chociaż więcej płacimy za sam kurs. Wiele osób mieszkających daleko od lotniska wybiera własny pojazd. Parking przy lotnisku Wrocław daje możliwość pozostawienia samochodu bez konieczności martwienia się o to, czy ktoś go nie zniszczy lub nie podejmie się włamania w czasie nieobecności właściciela.

Auto na parkingu lotniska

Jest to szeroka oferta skierowana do osób podróżujących. Mogą one pozostawić pojazd tuż przy lotnisku lub w jego najbliższej okolicy i następnie odebrać je od razu po zakończeniu urlopu. Ta opcja daje sporą wygodę i komfort, szczególnie jeśli lecimy w środku nocy lub mieszkamy daleko od terminala. Parking Wrocław lotnisko to oferta ukierunkowana na potrzeby osób podróżujących, która daje możliwość pozostawienia auta na lotnisku, gdzie pojazd jest bezpieczny i można do niego łatwo dojść przed wylotem lub tuż po powrocie.

Jak długo można pozostawiać samochód na lotnisku?

Parking długoterminowy proponuje ofertę dostosowaną do potrzeb klientów, dlatego okres postoju nie jest na ogół ograniczony. Im dłuższe będą wakacje, tym lepsza cena zostanie zaproponowana za strzeżenie pojazdu. W razie potrzeby auto może stać na płycie nawet miesiąc. Ważne jest jedynie to, aby uiścić odpowiednią opłatę. Standardowo samochody zajmują miejsce parkingowe przez 1-2 tygodnie, czyli czas adekwatny do trwania wakacyjnych wyjazdów.

Może spodobać Ci się również:

photo 1581873372796 635b67ca2008ixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Gdzie powstała pierwsza pizzeria? Sprawdź ciekawostki dotyczące tej smacznej potrawy

1 października 2022

Smakowita pizza stanowić może uzupełnienie naszego jadłospisu. Po tę potrawę sięgamy w trakcie imprez okolicznościowych lub spotkań z przyjaciółmi. Nie każdy jednak wie, skąd wywodzi się ulubione przez wszystkich danie.…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady