poniedziałek, 05 grudnia 2022r.

Z jakimi problemami możesz zwrócić się do radcy prawnego?

Z jakimi problemami możesz zwrócić się do radcy prawnego?

Radca prawny Kraków to w pełni wykwalifikowany specjalista, który może udzielić nam pomocy w wielu aspektach problemów prawnych. Nawet w tych, które w powszechnym mniemaniu przypisywane są jedynie adwokatowi. Tymczasem radca prawny Kraków ma niemal takie same kompetencje. Sprawdź, w jakich sprawach możesz się do niego zgłosić. 

 

Radca prawny Kraków ma dokładnie takie same uprawnienia jak adwokat. Istnieje jednak pewna zasadnicza różnica pomiędzy tymi dwoma zawodami. Radca prawny ma bowiem możliwość bycia zatrudnionym na umowę o pracę w danej firmie lub biurze. Adwokat tymczasem wszystkie obowiązki wykonuje na podstawie umowy o świadczenie usług. Zarówno radca prawny, jak i adwokat mają prawo reprezentować oraz doradzać zarówno osobom prywatnym, jak i przedsiębiorcom czy podmiotom gospodarczym. 

 

Z jakimi sprawami możemy zgłaszać się do radcy prawnego? 

 

Pośród wielu spraw, w których radca prawny Kraków może pomóc zarówno osobom prywatnym, jak i podmiotom gospodarczym znajdują się takie kwestie jak udzielanie porad prawnych. Jeżeli więc stoimy przed problemem, którego sami nie potrafimy zinterpretować, to właśnie do radcy prawnego powinniśmy zapukać z prośbą o radę. W dalszej kolejności stoi reprezentowanie nas przed sądem w sprawach karnych, gospodarczych, karno-skarbowych, rodzinnych oraz we wszystkich sprawach dotyczących roszczeń. Radca prawny windykuje także należności, prowadzi postępowania egzekucyjne oraz mediacje. Sporządza opinie prawne, a także opracowuje projekty aktów prawnych oraz umowy i pisma procesowe. 

 

Poza samym sądem radca prawny Kraków może także reprezentować nas przed organami ścigania, organami administracji publicznej i sądami administracyjnymi. Na mocy udzielonego przez nas pełnomocnictwa może on zrobić za nas niemal wszystko. Poza zasięgiem radcy prawnego jest jedynie złożenie za nas zeznań lub wyjaśnień przed sądem. 

 

Gabinet radcy prawnego to także właściwe miejsce w sytuacji kiedy potrzebujemy pozwolenia na budowę lub prowadzimy jakikolwiek spór związany z urzędami oparty na tym tle. 

 

Nie bójmy się porad

 

Jeżeli stoimy przed sprawą natury prawnej, z którą nie możemy sobie poradzić, nie bójmy się skorzystać z pomocy radcy prawnego. Profesjonalista z pewnością pomoże nam w dochodzeniu do rozwiązania problemu na naszą korzyść. Wiele osób rezygnuje z udania się po pomoc ze względu na strach przed kosztami, które rzeczywiście bywają niemałe. Warto jednak wiedzieć, że wiele fundacji i ośrodków wsparcia osób z problemami umożliwia kontakt z radcą prawnym pro bono, czyli w zupełności za darmo. 

 

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 7

Kawa latte jak pić? Czy sposób przygotowania kawy wpływa na jej smak?

1 października 2021

Picie porannej kawy to chwila przyjemności dla każdego smakosza tego napoju. Oczywiście samo przygotowanie nie stanowi żadnego problemu, zwłaszcza gdy czynność tę wykonujemy za pomocą ekspresu. Jednak czy przyrządzanie kawy…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady