niedziela, 05 maja 2024r.

Kiedy można wstawić ząb po wyrwaniu? Dlaczego należy uzupełniać brakujące zęby?

unnamed file

Ekstrakcja zęba jest zabiegiem polegającym na jego całkowitym usunięciu. W większości przypadków jest to zabieg, który nie powoduje żadnych komplikacji zarówno podczas samego wyrywania zęba, jak i po jego usunięciu. Warto także wiedzieć, że chociaż samo wyrywanie zębów nie jest przyjemne, to nie oznacza to, że w ich miejsce nie będzie można wstawić nowych.

Wstawienie nowego zęba po wyrwaniu

Zabieg wiążący się z wyrwaniem zęba może być przeprowadzony z wielu różnych powodów. Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieją metody, które mają na celu uzupełnienie uzębienia, zwłaszcza jeśli są to zęby z przodu. Jeżeli więc planujemy wstawić implant koniecznie, musimy pamiętać o czasie, w jakim należy to zrobić.

Wstawianie zębów powinno się odbyć nie wcześniej, niż 8 tygodni po usunięciu chorego zęba. Natomiast maksymalny czas, jakiego nie można przekroczyć to 12 tygodni. Jest to najdogodniejszy moment, jeżeli chodzi o regenerację kości, a co za tym idzie szybciej, będziemy mogli cieszyć się pięknym uśmiechem.

Ważne jest to, żeby nie zwlekać z decyzją o wszczepieniu implantów, gdyż brak zębów ma niekorzystny wpływ na zdrowie. Poza tym przed wszczepieniem implantu niezbędne będzie także zdjęcie panoramiczne zębów Białystok oraz dokładny wywiad z pacjentem, co również ma wpływ na czas wszczepienia implantu.

Jakie zęby można wstawić po ekstrakcji?

Wielu z nas zastanawia się, jakie zęby można wstawić po ekstrakcji. Otóż wybór jest tu dosyć szeroki i zależy on przede wszystkim od naszej sytuacji finansowej. Osoba chcąca wstawić nowe zęby, musi wiedzieć, że ostateczną decyzję dotyczącą nowego uzębienia podejmuje specjalista, który ma ogromną wiedzę na ten temat.

Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań pacjenci zazwyczaj, decydują się na implanty, jednak oprócz tego można również wybrać stałą lub ruchomą protezę zębową. Tutaj ważne jest też to, ile zębów jest do wstawienia oraz, jaki czas upłynął od usunięcia poprzedniego zęba.

Dlaczego należy uzupełniać brakujące zęby?

Brak zęba nie oznacza końca problemów, pomimo tego, że chory ząb został wyrwany. Jeżeli chcemy uniknąć przykrych konsekwencji, które mogą wystąpić po ekstrakcji, należy rozważyć jak najszybsze uzupełnienie tych braków.

Uzębienie znajdujące się obok miejsca, gdzie został wyrwany ząb po pewnym czasie, zacznie się przesuwać. Taka sytuacja może doprowadzić do powstania próchnicy lub zniszczenia zębów.

Ma to także wpływ na proces trawienia, co ma swoje dalsze konsekwencje związane z układem pokarmowym. Aby uniknąć takich problemów, powinniśmy ponownie odwiedzić gabinet stomatologiczny w celu wstawienia brakujących zębów.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 10

E-commerce co to? Jakie korzyści płyną z wdrożenia takiego oprogramowania?

1 sierpnia 2021

Prowadzenie sklepu internetowego wymaga od nas dużo uwagi, a przede wszystkim wiedzy. Obecnie zarządzanie sklepem internetowym stało się jeszcze prostsze z uwagi na wiele dostępnych aplikacji, które wpływają na funkcjonowanie…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady