środa, 24 kwietnia 2024r.

Gdzie kupić podkładki miedziane? Dlaczego warto je zastąpić podkładkami ppm?

unnamed file 4

Wszelkie prace naprawcze w domu lub w przydomowym garażu wymagają zdolności i wiedzy. Umiejętności dobrania odpowiednich narzędzi oraz materiałów wykonawczych pozwalają na szerokie wykorzystanie własnych rąk we wszelkich remontach. Wiele prac wiąże się z łączeniem i uszczelnieniem różnych elementów.

W przypadku połączeń hydraulicznych należy dobrze dobrać łączniki oraz podkładki uszczelniające. Kluczowy jest dobór tych drugich, gdyż nieszczelna instalacja może spowodować nie lada „powódź”. Wśród uszczelnień do tej pory królowały podkładki miedziane, coraz częściej wypierane przez podkładki metalowo gumowe.

Podkładki miedziane, gdzie kupić?.

Uszczelki miedziane mają nadal szerokie zastosowanie w przemyśle. Ich właściwości fizyczne pozwalają na szerokie wykorzystanie w uszczelnianiu maszyn i urządzeń, które mogą być zagrożone różnymi wyciekami. Plastyczność podkładki miedzianej powoduje dokładne przyleganie do siebie elementów połączeniowych.

Podkładki miedziane dostępne są w specjalistycznych sklepach oferujących asortyment hydrauliczny, a także pneumatyczny. Głównie stosowane są tam, gdzie należy zabezpieczyć połączenia śrubowe lub gwintowe. Zapobiegają poluźnieniu połączonych elementów i ich odkręceniu.

Wady podkładek miedzianych i zalety uszczelek ppm

Podkładki miedziane zostają powoli wypierane przez inny rodzaj uszczelniaczy. Jednym z argumentów jest taki, że po dłuższym czasie użytkowania podkładka miedziana zbyt mocno scala się z elementami i koroduje. To powoduje „zapiekanie” gwintów i trudność z demontażem. 

Podkładki, jak wiadomo nie są wieczne, dlatego też należy wybierać takie, które z czasem dadzą się łatwo rozkręcić. Podkładki metalowo gumowe, które zastępują miedziane składają się z elementów mocujących ze stali oraz wewnętrznej warstwy gumowej. To daje efekt doskonałego przylegania przy jednoczesnej długotrwałej możliwości użytkowania.

Połączenia gwintowe z użyciem podkładek ppm

Jeśli połączeniem są śruby z gwintem zewnętrznym i nakrętki wewnętrznie gwintowane, taką instalację warto scalić podkładką ppm. Dzięki konstrukcji elementów uszczelki uzyskać można odporne na mechaniczne uszkodzenia połączenie. Samocentrujące podkładki dobrze przylegają do elementów i mogą być z powodzeniem stosowane w hydraulice oraz elektronice.

Technologia produkcji uszczelniaczy stawia na wysokiej jakości materiały. Stal nierdzewna jest trwała, a także ma właściwości odporne na temperatury. Natomiast wypełniająca stalową konstrukcję guma kauczukowa doskonale przylega do gwintów. Dlatego też podkładki ppm są chętniej wybierane niż uszczelki miedziane.

Może spodobać Ci się również:

photo 1593642532842 98d0fd5ebc1aixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Jak usprawnić działanie firmy? Z jakich metod powinien skorzystać przedsiębiorca?

1 października 2022

Zarządzanie firmą nie zawsze jest prostym zadaniem, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z większym przedsiębiorstwem. Co więcej, poza samym nadzorowaniem tego, jak funkcjonuje biznes, należy także podejmować działania mające na…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady